Barnas dag

Barnas dag Barnas dag eller i sitt fulle navn - Internasjonal barnedag eller Universal Children's Day feires hvert år over hele verden, chociaż w różnych terminach. W Polsce obchodzi się go 1-ego czerwca od roku 1952 R. Jednak jego genezy należy szukać w Międzynarodowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci, która odbyła się w Szwajcarii w 1925 R. … Continue reading “Barnas dag”

Barnas dag

Barnas dag eller i sitt fulle navn - Internasjonal barnedag eller Universal Children's Day feires hvert år over hele verden, chociaż w różnych terminach. W Polsce obchodzi się go 1-ego czerwca od roku 1952 R. Jednak jego genezy należy szukać w Międzynarodowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci, która odbyła się w Szwajcarii w 1925 R. Formålet med organisasjonen, som fremmet etableringen av barnas dag, skulle sikre sikkerheten og den gode barndommen til alle barn rundt om i verden. Z biegiem lat i rozwojem praw dziecka oraz ich świadomości wśród dorosłych oraz najmłodszych członków społeczeństwa rozrastają się postulaty związane z prawami dzieci, deres situasjon, utnyttelse, ulovlig, hardt arbeid og det er forsøk på å finne løsninger på dette problemet. Barnas dag har blitt en god anledning til å minne om regionene, der barn ikke bare utsettes for sult, men også for krig, deltakelse i væpnede konflikter begge indirekte, så vel som direkte.

Fra 1994 R. Seym of Children and Youth sitter i Warszawa. Poza przypominaniem ważnych i poważnych spraw związanych z dziećmi Dzień Dziecka jest także dniem radości i świętowania. Ofte arrangeres forskjellige arrangementer denne dagen, begge idrettene, jak i teatrzyki, konserter og lokale arrangementer for å glede barn. De yngste får gaver, a w niektórych placówkach szkolnych dzień ten jest dniem na wycieczki do zoo lub lunaparków.