Breaking Bad

Breaking Bad.

It turns out, that yes. ‚Breaking Bad’ było bardzo dobre i definitywnie dobiegło końca. Teraz mówię do fanów – dobrze wiem, że od zakończenia serialu minęło sporo czasu, ale czy tylko ja nie mogę się z tym wciąż zwyczajnie pogodzić? However, if someone does not know, what is this series, she absolutely must watch it! Perhaps the shortened description of the plot will not be enough encouragement for everyone, bo to w końcu po prostu serial o nauczycielu chemii, który dowiadując się o swojej chorobie nowotworowej, postanawia za wszelką cenę zadbać o stabilną finansowo przyszłość swojej rodziny i zaczyna zajmować się produkcją metaamfetaminy. Ale …musi być jakieś ale, nie jest to zwyczajny bohater, he is desperate, sfrustrowany a jeśli ktoś nie ma zbyt wiele do stracenia, gotowy jest przecież na bardzo dużo.

Thinking 'Breaking Bad', mam w głowie główną postać, świetny scenariusz i całą masę szaleństwa, which accompanied the series and still accompanies it. The mentioned main character, to Walter White, played by Bryan Cranston, niektórym może być znany z rodzinnego serialu ‚Zwariowany świat Malcolma’, where he demonstrated his comedy talent, playing clumsy father, subordinate to his damn wife. If that's what you know him like, po zapoznaniu się z Walterem, zapomnicie o tym do reszty. Sam Cranston w jednym z wywiadów przyznał, że jest to najlepsza rola jaką dotąd miał, a total playground for the actor. Jest to bowiem bohater tak różnorodny, which, along with the development of the action, undergoes an unprecedented change, że aż sama możliwość obserwowania tego procesu, it is pure pleasure for the viewer! Creation of this hero, this is one of the strongest points of the series, which in itself should be a sufficient recommendation to watch all seasons. If that is still not enough, good to know, that the series is saturated with interesting characters, one of the most colorful, is Jessie Pinkman, former apprentice of Walter and partner in the drug business, which the writers initially wanted to kill, however, the audience liked the hero and they decided to spare his life. His catchphrase has become so distinctive, że nie sposób go nie kojarzyć.

Mogłabym opowiadać o każdym bohaterze, bo nie ma w tym serialu postaci nudnej, each is distinctive, wielkie brawa należą się zatem specom od castingów. Gdyby nie jednak świetny, najlepszy na świecie scenariusz, tych postaci po prostu by nie było. Historia jest skonstruowana w bardzo przemyślany sposób, watching each season, I had an impression, że jest to opowieść kompletna, jakby scenariusz do każdego sezonu powstał dawno temu, bo wszystko układało się w spójną całość, bardzo zaskakującą i niespodziewaną. The most important, że ani przez chwilę nie miałam poczucia przypadkowości i siłowania się twórców na to, by widza zaskoczyć za wszelką cenę. Działo się to totalnie samoczynnie.

Another very strong point of the series is just that, że się skończył. Despite, że jako fanka chciałabym obserwować życie i kolejne przemiany Waltera jeszcze przez długi czas, but I am glad, że twórcy zdecydowali się na zakończenie opowieści w tym miejscu. The situation was thus avoided, w której jakość obrazu i opowiadanej historii serialowej a także samego zainteresowania widzów, would totally lower the level.

Wspominając o świetnych kreacjach, I can't miss a character like Saul Goodman. Tego barwnego bohatera wyrwanego niczym z komiksu, można będzie oglądać w nowym projekcie twórców ‚Breaking Bad’, w serialu ‚Better call Saul‚, I don't think so, żeby odniósł podobny sukces, ale chętnie się przekonam i sama sprawdzę. Pierwszy odcinek prawdopodobnie już w listopadzie.

Currently, gdy już doskonale znam serial, wszystkich zachęcam do jego oglądania. The funny thing is, though, że niewiele brakowało bym sama nigdy go nie poznała. Po raz pierwszy sięgając po serial, kompletnie nie przypadł mi do gustu. The second approach turned out to be correct, however, and now I will gladly return to this story. Also give Walter a chance, I'm sure, że Was do siebie przekona!