Breaking Bad

Breaking Bad.

Il s'avère, c'est un oui. ‚Breaking Bad’ było bardzo dobre i definitywnie dobiegło końca. Teraz mówię do fanów – dobrze wiem, że od zakończenia serialu minęło sporo czasu, ale czy tylko ja nie mogę się z tym wciąż zwyczajnie pogodzić? Cependant, si quelqu'un ne sait pas, c'est quoi cette série, faut absolument le voir! Peut-être que la description abrégée de l'intrigue ne sera pas assez encourageante pour tout le monde, bo to w końcu po prostu serial o nauczycielu chemii, który dowiadując się o swojej chorobie nowotworowej, postanawia za wszelką cenę zadbać o stabilną finansowo przyszłość swojej rodziny i zaczyna zajmować się produkcją metaamfetaminy. Ale …musi być jakieś ale, nie jest to zwyczajny bohater, il est désespéré, sfrustrowany a jeśli ktoś nie ma zbyt wiele do stracenia, gotowy jest przecież na bardzo dużo.

Penser "Breaking Bad", mam w głowie główną postać, świetny scenariusz i całą masę szaleństwa, jaka serialowi towarzyszyła i wciąż towarzyszy. Le personnage principal mentionné, to Walter White, interprété par Bryan Cranston, niektórym może być znany z rodzinnego serialu ‚Zwariowany świat Malcolma’, où il a démontré son talent de comédien, jouer au père maladroit, subordonné à sa maudite femme. Si c'est ce que tu sais de lui, po zapoznaniu się z Walterem, zapomnicie o tym do reszty. Sam Cranston w jednym z wywiadów przyznał, że jest to najlepsza rola jaką dotąd miał, un terrain de jeu total pour l'acteur. Jest to bowiem bohater tak różnorodny, który wraz z rozwojem akcji przechodzi niebywałą przemianę, że aż sama możliwość obserwowania tego procesu, to czysta przyjemność dla widza! Création de ce héros, to jeden z najmocniejszych punktów serialu, która sama w sobie powinna być wystarczającą rekomendacją do obejrzenia wszystkich sezonów. Jeśli to jednak wciąż za mało, bon à savoir, że serial nasiąknięty jest ciekawymi postaciami, jedną z najbarwniejszych, est Jessie Pinkman, były uczeń Waltera i partner w narkotykowym biznesie, którego początkowo scenarzyści chcieli uśmiercić, jednak bohater przypadł publiczności do gustu i postanowili darować mu życie. Son slogan est devenu si distinctif, że nie sposób go nie kojarzyć.

Mogłabym opowiadać o każdym bohaterze, bo nie ma w tym serialu postaci nudnej, chacun est distinctif, wielkie brawa należą się zatem specom od castingów. Gdyby nie jednak świetny, najlepszy na świecie scenariusz, tych postaci po prostu by nie było. Historia jest skonstruowana w bardzo przemyślany sposób, regarder chaque saison, j'ai eu l'impression, że jest to opowieść kompletna, jakby scenariusz do każdego sezonu powstał dawno temu, bo wszystko układało się w spójną całość, bardzo zaskakującą i niespodziewaną. La chose la plus importante, że ani przez chwilę nie miałam poczucia przypadkowości i siłowania się twórców na to, by widza zaskoczyć za wszelką cenę. Działo się to totalnie samoczynnie.

Un autre point très fort de la série est justement que, że się skończył. Malgré, że jako fanka chciałabym obserwować życie i kolejne przemiany Waltera jeszcze przez długi czas, to jednak cieszę się, że twórcy zdecydowali się na zakończenie opowieści w tym miejscu. La situation a ainsi été évitée, w której jakość obrazu i opowiadanej historii serialowej a także samego zainteresowania widzów, abaisserait totalement le niveau.

Wspominając o świetnych kreacjach, Je ne peux pas manquer un personnage comme Saul Goodman. Tego barwnego bohatera wyrwanego niczym z komiksu, można będzie oglądać w nowym projekcie twórców ‚Breaking Bad’, w serialu ‚Better call Saul‚, Je ne pense pas, żeby odniósł podobny sukces, ale chętnie się przekonam i sama sprawdzę. Pierwszy odcinek prawdopodobnie już w listopadzie.

Actuellement, gdy już doskonale znam serial, wszystkich zachęcam do jego oglądania. Le plus drôle, c'est que, że niewiele brakowało bym sama nigdy go nie poznała. Po raz pierwszy sięgając po serial, kompletnie nie przypadł mi do gustu. Drugie podejście okazało się jednak słuszne i teraz chętnie do tej historii będę wracała. Donnez également une chance à Walter, Je suis sûr, że Was do siebie przekona!