Breaking Bad contre The Walking Dead

Breaking Bad contre The Walking Dead.

Deux séries AMC, CA a fait, że produkcje telewizyjne weszły na jeszcze wyższy poziom. Zarówno jeśli chodzi o kreację bohaterów, la mise en oeuvre, ale także przekaz. W tej kablówce nie boją się trudnych tematów i środków przekazu. Dziś z Rafałem, naszym nowym Duchowym Kulturystą porównamy różne elementy Breaking Bad i The Walking Dead. Na koniec też mamy dla Was pewną niespodziankę związaną z tymi produkcjami.

LE TEXTE CONTIENT DES SPOILERS

Le meilleur personnage

Parce que

Na mnie zdecydowanie większe wrażenie robiło Breaking Bad. Mimo tego i w The Walking Dead mam swoich ulubionych bohaterów. Obydwa seriale stoją aktorsko na bardzo wysokim poziomie, Ce ne sera donc pas un choix facile pour nous? Ja głosuję w takim razie na Saula Goodmana, który jest postacią naprawdę ciekawą mimo tego, że na pierwszy rzut oka wydaje się tylko typowym “papugą” broniącym kryminalistów.W The Walking Dead z kolei zawsze z ogromną przyjemnością oglądam poczynania Daryla. Mruk, balayeuse, grand arbalétrier. Un personnage plein de secrets. On mrok nosił w sobie od samego początku serialowej historii, teraz za sprawą innych ludzi staje się właśnie bardziej człowiekiem, qu'avant.

Raphaël

Najciekawszym bohaterem w Breaking Bad zawsze będzie dla mnie Jesse Pinkman. Principalement parce que, że jest to bardzo dobrze poprowadzona postać.Wydaje się być zwykłym ćpunkiem, jednak pod tą maską kryje się o wiele więcej. W serialu jak na dłoni widać, że kieruje nim wiele emocji. Il tombe amoureux, il a peur, il est fougueux, a czasami wydaje się, że sam nie wie co robi. Z odcinka na odcinek każda ta emocja ewoluuje, qui permet au spectateur de mieux connaître Pinkman. Do tego kilkukrotnie słyszałem, że jestem do Aarona Paula podobny, donc un point pour Jesse. Bitch.Twórcy The Walking Dead mają zdecydowanie szersze pole do popisu. Każdy z nas zmieniłby się podczas zombie apokalipsy, i nie inaczej jest w przypadku bohaterów serialu Kirkmana. Il est difficile de choisir un héros, ale skoro muszę, to byłby to Rick. Ma wszystko czego szukam u głównego protagonisty. Il est très confiant, zrobi wszystko w obliczu zagrożenia (il va même mordre l'oreille d'un adversaire), a do tego jest świetnie zagrany. Andrew Lincoln urodził się dla tej roli i nie wyobrażam sobie innego aktora, który tak fantastycznie oddałby na ekranie przemianę Grimesa.

Parce que
Donc, La transformation de Rick est vraiment forte, bo momentami z rozsądnego faceta staje się bestią. Pourtant, Walter White était peut-être un plus gros monstre, Je ne voulais pas le lister comme la meilleure forme, bo w sumie Breaking Bad jest bardzo równe pod względem aktorskim.

 

collage

Le pire personnage

Parce que
Bien, było o najlepszych postaciach, a kto był najgorszy? épouses. W obu przydpadkach. Skyler i Lori. W tej materii pewnie się zgodzimy. Ils complotent tous les deux, wkurzają widzów i zwyczajnie dokładają zmartwień swoim mężom, którzy i tak stają przed wyzwaniami z którymi większość z nas nie dałaby sobie rady. je vois déjà, że klawiatura Cię świerzbi żeby jakoś dosadniej się wypowiedzieć o tych postaciach, vérité?
Raphaël
Définitivement. W tej kategorii zgadzamy się w 100%. Skyler est terriblement envahissant, marudna i narzekająca dosłownie na wszystko. Je n'ai aucune idée, si c'était comme ça que la femme de Walter était censée être, ale jeżeli właśnie taki zamiar mieli twórcy Breaking Bad, to wielkie brawa dla Anny Gunn, bo bycie wrzodem na tyłku wyszło jej znakomicie. Tego samego nie mogę powiedzieć o Sarze Callies, czyli serialowej Lori Grimes z The Walking Dead. Postać poległa już na etapie castingu, bo aktorka nie nadawała się do tej roli. Nie wczuła się w klimat zombie apokalipsy i było to widać w praktycznie każdej scenie. Sama postać też nie była ciekawa i dość szybko wypadła z TWD. Détriment, że Skyler nie wyszło samobójstwo w basenie, bo mielibyśmy dwa problemy z głowy…

Le meilleur élément du spectacle

Parce que

W przypadku Breaking Bad to wszechobecne nawiązania i smaczki. W jednym z sezonów na początku każdego odcinka oglądaliśmy czarno białe sekwencje z których nie za wiele wynikało. Ce n'est qu'alors que nous avons découvert, że chodziło o katastrofę lotniczą i pluszaka, który wpadł do basenu Waltera. Il y a plus de tels motifs, comme même un instant, gdy jadąc przez pustynię White mija zgubione na samym początku swojej przygody spodnie! Zatem dla mnie najlepszą rzeczą jest “ciągłość” uniwersum w którym dzieje się akcja i brak sterylności. Każda zmiana i drobny aspekt mają wpływ na bieg wydarzeń.W Walking Dead wybór dla mnie jest prosty. La lampe frontale, z niesamowitą muzyką i klimatem, który sprawia, że wejście w każdy epizod jest niezwykle łatwe. Nie jest też za długie, a dzięki odpowiedniej stylistyce wywołuje ciarki na rękach.

Raphaël

 

Gra aktorska w Breaking Bad jest po prostu wyjątkowa. Il était facile de gâcher l'intrigue avec un mauvais casting, jednak to nie mogło się stać mając w drużynie nazwiska takie jak Cranston, Paul, Odenkirk, Esposito i oczywiście Banks. Każda z tych gwiazd zagrała po prostu fenomenalnie. To dzięki nim Breaking Bad jest takim kultowym show.Przewaga The Walking Dead nad BB tkwi w sposobie rozwijania postaci. U Gilligana prawdziwą przemianę przechodzą tak naprawdę tylko dwie postacie – Walter i Jesse. W TWD każdy z bohaterów ewoluuje na swój unikalny sposób. Certaines personnes deviennent imprévisibles, inni nie mogą sobie poradzić z apokalipsą zombie. Twardziele zmieniają się w mięczaków i odwrotnie.

Le meilleur épisode

Parce que

 

W Breaking Bad to chyba będzie epizod w którym Walter dowiaduje się, że rak jest w odwrocie. Rewelacyjna gra Bryana Cranstona w scenie, gdy jego rodzina się cieszy, a w nim narasta furia. To chyba za takie rzeczy zgarnął tyle nagród Emmy. Mimétisme suggéré, serrer les dents. I późniejszy wybuch złości. Parce qu'il risque sa vie ici, odlicza dni do śmierci, a nagle wszystko odroczono. W jego przypadku nie można było mówić o uldze.Najlepszy epizod w serialu o zombie? To chyba taki, gdy ich tak naprawdę nie jest zbyt dużo i to ludzie są głównym zagrożeniem oraz prawdziwymi bestiami. Chodzi mi konkretnie o odcinek w którym Carol zamienia się w Rambo i odbija swoich towarzyszy z niewoli kanibali rządzących Terminusem. To chyba najlepszy kawałek akcji i pokaz jak zmieniła się postać grana przez Mellissę McBride w historii całej serii.

Raphaël

 

Ciężko wybrać najlepszy odcinek w Breaking Bad, donc je ne vais pas. Przypomnę za to ten, który zapadł mi najbardziej w pamięć. “Fly” jest dziesiątym odcinkiem sezonu trzeciego i co najciekawszego, tego epizodu miało w ogóle nie być. Nie dzieje się w nim zupełnie nic, co miałoby związek na fabułę. A été créé, ponieważ twórcą zostało po prostu za dużo pieniędzy (a mogli dać mi…). Cette procédure est appelée "épisode de bouteille". Co mnie w “Fly” urzekło najbardziej? Dialogues entre les personnages principaux. Przez cały odcinek Jesse oraz Walter zmagają się z tytułowym owadem prowadząc przy okazji rozmowę, która jak możecie się domyślić jest przezabawna i nieco pokręcona, jak to zawsze bywa, gdy ten duet ze sobą konwersuje.W przypadku The Walking Dead moje serce należy do odcinku Too Far Gone, la quatrième finale de mi-saison. Un duel entre les défenseurs de la prison, a mieszkańcami Woodbury na czele z Gubernatorem nie mógł się nie podobać. Epizod miał wszystko co najbardziej lubię w show Kirkmana – hordy zombiaków, beaucoup de cadavres, nieustającą akcję oraz krzyk “CORAAAL” Ricka Grimesa. Un épisode merveilleux.

Oeufs de Pâques

Nous aimons Epic Rap Battles of History - émission sur Internet, które konfrontuje postacie w hip-hopowych bitwach. Oba seriale o których z Kubą pisaliśmy znalazły uznanie w oczach twórców ERB i stworzono bardzo wyjątkowy pojedynek: Rick Grimes contre. Walter White.

W The Walkind Dead znajduje się również wiele ciekawych nawiązań do metamfetaminy tworzonej przez Waltera i Jessego. W sezonie drugim w trakcie sceny podczas której Daryl wyjmuje z torby rzeczy swojego brata możemy zauważyć foliową torbę z lekami, na dnie której znajduje się niebieski narkotyk z BB. Z kolei podczas rozmowy Daryla z Rickiem wspomniany jest “mały ćpun, który krzyczał “I’m gonna kill you. Putain." - l'association va de soi

collage235

W pierwszym sezonie TWD Glenn rozjeźdza zombiaki Dodgem Challengerem. Podobne auto Walter kupuje w prezencie swojemu synowi. Skyler jednak nie jest zadowolona z tego podarku i każe White’owi zwrócić samochód i porozmawiać z managerem salonu, który na imię miał… Glenn.

collage215677Czy mamy zatem do czynienia z jednym uniwersum, a może to zwyczajne mrugnięcie okiem do spostrzegawczych widzów? Póki co twórcy nie zabrali głosu w tej sprawie. Cependant, nous savons une chose. Obydwie te serie zmieniają oblicze telewizji i odcisnęły mocne piętno na sposobie kręcenia seriali. Breaking Bad est terminé, ale przed nami wciąż nowe sezony The Walking Dead. Peut autant que possible. Nous sommes aussi curieux, które postacie według Was zasługują na miano najlepszych/najgorszych i jakie są najlepsze elementy BB i TWD.