Breaking Bad gegen The Walking Dead

Breaking Bad gegen The Walking Dead.

Zwei AMC-Serien, welcher verursacht, że produkcje telewizyjne weszły na jeszcze wyższy poziom. Zarówno jeśli chodzi o kreację bohaterów, Implementierung, ale także przekaz. W tej kablówce nie boją się trudnych tematów i środków przekazu. Dziś z Rafałem, naszym nowym Duchowym Kulturystą porównamy różne elementy Breaking Bad i The Walking Dead. Na koniec też mamy dla Was pewną niespodziankę związaną z tymi produkcjami.

TEXT ENTHÄLT SPOILER

Der beste Charakter

Weil

Na mnie zdecydowanie większe wrażenie robiło Breaking Bad. Mimo tego i w The Walking Dead mam swoich ulubionych bohaterów. Obydwa seriale stoją aktorsko na bardzo wysokim poziomie, Die Wahl wird uns also wohl nicht leicht fallen, stimmt? Ja głosuję w takim razie na Saula Goodmana, który jest postacią naprawdę ciekawą mimo tego, że na pierwszy rzut oka wydaje się tylko typowym “papugą” broniącym kryminalistów.W The Walking Dead z kolei zawsze z ogromną przyjemnością oglądam poczynania Daryla. Herruk, Kehrmaschine, großer Armbrustschütze. Ein Charakter voller Geheimnisse. On mrok nosił w sobie od samego początku serialowej historii, teraz za sprawą innych ludzi staje się właśnie bardziej człowiekiem, als vorher.

Raffael

Najciekawszym bohaterem w Breaking Bad zawsze będzie dla mnie Jesse Pinkman. Hauptsächlich, weil, że jest to bardzo dobrze poprowadzona postać.Wydaje się być zwykłym ćpunkiem, jednak pod tą maską kryje się o wiele więcej. W serialu jak na dłoni widać, że kieruje nim wiele emocji. Sich verlieben, hat Angst, er ist hitzköpfig, a czasami wydaje się, że sam nie wie co robi. Z odcinka na odcinek każda ta emocja ewoluuje, wodurch der Zuschauer Pinkman noch besser kennenlernen kann. Do tego kilkukrotnie słyszałem, że jestem do Aarona Paula podobny, Also ein Punkt für Jesse. Bitch.Twórcy The Walking Dead mają zdecydowanie szersze pole do popisu. Każdy z nas zmieniłby się podczas zombie apokalipsy, i nie inaczej jest w przypadku bohaterów serialu Kirkmana. Es ist schwer, einen Helden auszuwählen, ale skoro muszę, to byłby to Rick. Ma wszystko czego szukam u głównego protagonisty. Er ist sehr zuversichtlich, zrobi wszystko w obliczu zagrożenia (sogar das Ohr seines Gegners abbeißen), a do tego jest świetnie zagrany. Andrew Lincoln urodził się dla tej roli i nie wyobrażam sobie innego aktora, który tak fantastycznie oddałby na ekranie przemianę Grimesa.

Weil
So, Ricks Verwandlung ist wirklich stark, bo momentami z rozsądnego faceta staje się bestią. Trotzdem war Walter White vielleicht ein größeres Monster, Ich wollte ihn nicht als Bestform auflisten, bo w sumie Breaking Bad jest bardzo równe pod względem aktorskim.

 

Collage

Der schlimmste Charakter

Weil
Gut, było o najlepszych postaciach, a kto był najgorszy? Ehefrauen. W obu przydpadkach. Skyler i Lori. W tej materii pewnie się zgodzimy. Sie planen beide, wkurzają widzów i zwyczajnie dokładają zmartwień swoim mężom, którzy i tak stają przed wyzwaniami z którymi większość z nas nie dałaby sobie rady. Ich sehe schon, że klawiatura Cię świerzbi żeby jakoś dosadniej się wypowiedzieć o tych postaciach, WAHR?
Raffael
Bestimmt. W tej kategorii zgadzamy się w 100%. Skyler ist furchtbar aufdringlich, marudna i narzekająca dosłownie na wszystko. Ich habe keine Ahnung, ob Walters Frau so sein sollte, ale jeżeli właśnie taki zamiar mieli twórcy Breaking Bad, to wielkie brawa dla Anny Gunn, bo bycie wrzodem na tyłku wyszło jej znakomicie. Tego samego nie mogę powiedzieć o Sarze Callies, czyli serialowej Lori Grimes z The Walking Dead. Postać poległa już na etapie castingu, bo aktorka nie nadawała się do tej roli. Nie wczuła się w klimat zombie apokalipsy i było to widać w praktycznie każdej scenie. Sama postać też nie była ciekawa i dość szybko wypadła z TWD. Nachteil, że Skyler nie wyszło samobójstwo w basenie, bo mielibyśmy dwa problemy z głowy…

Das beste Element der Show

Weil

W przypadku Breaking Bad to wszechobecne nawiązania i smaczki. W jednym z sezonów na początku każdego odcinka oglądaliśmy czarno białe sekwencje z których nie za wiele wynikało. Erst dann haben wir es entdeckt, że chodziło o katastrofę lotniczą i pluszaka, który wpadł do basenu Waltera. Es gibt noch mehr solcher Motive, wie auch nur einen Moment, gdy jadąc przez pustynię White mija zgubione na samym początku swojej przygody spodnie! Zatem dla mnie najlepszą rzeczą jest “ciągłość” uniwersum w którym dzieje się akcja i brak sterylności. Każda zmiana i drobny aspekt mają wpływ na bieg wydarzeń.W Walking Dead wybór dla mnie jest prosty. Die Stirnlampe, z niesamowitą muzyką i klimatem, który sprawia, że wejście w każdy epizod jest niezwykle łatwe. Nie jest też za długie, a dzięki odpowiedniej stylistyce wywołuje ciarki na rękach.

Raffael

 

Gra aktorska w Breaking Bad jest po prostu wyjątkowa. Es war leicht, die Handlung mit einer schlechten Besetzung zu verderben, jednak to nie mogło się stać mając w drużynie nazwiska takie jak Cranston, Paul, Odenkirk, Esposito i oczywiście Banks. Każda z tych gwiazd zagrała po prostu fenomenalnie. To dzięki nim Breaking Bad jest takim kultowym show.Przewaga The Walking Dead nad BB tkwi w sposobie rozwijania postaci. U Gilligana prawdziwą przemianę przechodzą tak naprawdę tylko dwie postacie – Walter i Jesse. W TWD każdy z bohaterów ewoluuje na swój unikalny sposób. Manche werden unberechenbar, inni nie mogą sobie poradzić z apokalipsą zombie. Twardziele zmieniają się w mięczaków i odwrotnie.

Die beste Folge

Weil

 

W Breaking Bad to chyba będzie epizod w którym Walter dowiaduje się, że rak jest w odwrocie. Rewelacyjna gra Bryana Cranstona w scenie, gdy jego rodzina się cieszy, a w nim narasta furia. To chyba za takie rzeczy zgarnął tyle nagród Emmy. Vorgeschlagene Nachahmung, Zähneknirschen. I późniejszy wybuch złości. Denn er riskiert hier sein Leben, odlicza dni do śmierci, a nagle wszystko odroczono. W jego przypadku nie można było mówić o uldze.Najlepszy epizod w serialu o zombie? To chyba taki, gdy ich tak naprawdę nie jest zbyt dużo i to ludzie są głównym zagrożeniem oraz prawdziwymi bestiami. Chodzi mi konkretnie o odcinek w którym Carol zamienia się w Rambo i odbija swoich towarzyszy z niewoli kanibali rządzących Terminusem. To chyba najlepszy kawałek akcji i pokaz jak zmieniła się postać grana przez Mellissę McBride w historii całej serii.

Raffael

 

Ciężko wybrać najlepszy odcinek w Breaking Bad, also werde ich es nicht tun. Przypomnę za to ten, który zapadł mi najbardziej w pamięć. “Fly” jest dziesiątym odcinkiem sezonu trzeciego i co najciekawszego, tego epizodu miało w ogóle nie być. Nie dzieje się w nim zupełnie nic, co miałoby związek na fabułę. Wurde erschaffen, ponieważ twórcą zostało po prostu za dużo pieniędzy (a mogli dać mi…). Dieser Vorgang wird als "Flaschenepisode" bezeichnet.. Co mnie w “Fly” urzekło najbardziej? Dialoge zwischen den Hauptfiguren. Przez cały odcinek Jesse oraz Walter zmagają się z tytułowym owadem prowadząc przy okazji rozmowę, która jak możecie się domyślić jest przezabawna i nieco pokręcona, jak to zawsze bywa, gdy ten duet ze sobą konwersuje.W przypadku The Walking Dead moje serce należy do odcinku Too Far Gone, das vierte Midseason-Finale. Ein Duell zwischen den Verteidigern des Gefängnisses, a mieszkańcami Woodbury na czele z Gubernatorem nie mógł się nie podobać. Epizod miał wszystko co najbardziej lubię w show Kirkmana – hordy zombiaków, viele Leichen, nieustającą akcję oraz krzyk “CORAAAL” Ricka Grimesa. Schöne Folge.

Osterei

Wir lieben Epic Rap Battles of History – die Internetshow, które konfrontuje postacie w hip-hopowych bitwach. Oba seriale o których z Kubą pisaliśmy znalazły uznanie w oczach twórców ERB i stworzono bardzo wyjątkowy pojedynek: Rick Grimes vs. Walter White.

W The Walkind Dead znajduje się również wiele ciekawych nawiązań do metamfetaminy tworzonej przez Waltera i Jessego. W sezonie drugim w trakcie sceny podczas której Daryl wyjmuje z torby rzeczy swojego brata możemy zauważyć foliową torbę z lekami, na dnie której znajduje się niebieski narkotyk z BB. Z kolei podczas rozmowy Daryla z Rickiem wspomniany jest “mały ćpun, który krzyczał “I’m gonna kill you. Schlampe." - die Assoziation ist selbstverständlich

Collage235

W pierwszym sezonie TWD Glenn rozjeźdza zombiaki Dodgem Challengerem. Podobne auto Walter kupuje w prezencie swojemu synowi. Skyler jednak nie jest zadowolona z tego podarku i każe White’owi zwrócić samochód i porozmawiać z managerem salonu, który na imię miał… Glenn.

Collage215677Czy mamy zatem do czynienia z jednym uniwersum, a może to zwyczajne mrugnięcie okiem do spostrzegawczych widzów? Póki co twórcy nie zabrali głosu w tej sprawie. Eines wissen wir jedoch. Obydwie te serie zmieniają oblicze telewizji i odcisnęły mocne piętno na sposobie kręcenia seriali. Breaking Bad ist vorbei, ale przed nami wciąż nowe sezony The Walking Dead. Mai so viel wie möglich. Wir sind auch gespannt, które postacie według Was zasługują na miano najlepszych/najgorszych i jakie są najlepsze elementy BB i TWD.