Wandlung zum Bösen

Wandlung zum Bösen.

Es stellt sich heraus, das ja. ‚Breaking Bad’ było bardzo dobre i definitywnie dobiegło końca. Teraz mówię do fanów – dobrze wiem, że od zakończenia serialu minęło sporo czasu, ale czy tylko ja nie mogę się z tym wciąż zwyczajnie pogodzić? Allerdings, wenn jemand nicht weiß, was ist das für eine serie, muss es unbedingt sehen! Vielleicht wird die gekürzte Beschreibung der Handlung nicht für alle Ermutigung genug sein, bo to w końcu po prostu serial o nauczycielu chemii, który dowiadując się o swojej chorobie nowotworowej, postanawia za wszelką cenę zadbać o stabilną finansowo przyszłość swojej rodziny i zaczyna zajmować się produkcją metaamfetaminy. Ale …musi być jakieś ale, nie jest to zwyczajny bohater, er ist verzweifelt, sfrustrowany a jeśli ktoś nie ma zbyt wiele do stracenia, gotowy jest przecież na bardzo dużo.

„Breaking Bad“ denken, mam w głowie główną postać, świetny scenariusz i całą masę szaleństwa, jaka serialowi towarzyszyła i wciąż towarzyszy. Die erwähnte Hauptfigur, zu Walter Weiß, gespielt von Bryan Cranston, niektórym może być znany z rodzinnego serialu ‚Zwariowany świat Malcolma’, wo er sein komödiantisches Talent unter Beweis stellte, ungeschickten Vater spielen, seiner verdammten Frau untergeordnet. Wenn Sie das über ihn wissen, po zapoznaniu się z Walterem, zapomnicie o tym do reszty. Sam Cranston w jednym z wywiadów przyznał, że jest to najlepsza rola jaką dotąd miał, ein totaler Spielplatz für den Schauspieler. Jest to bowiem bohater tak różnorodny, który wraz z rozwojem akcji przechodzi niebywałą przemianę, że aż sama możliwość obserwowania tego procesu, to czysta przyjemność dla widza! Erschaffung dieses Helden, to jeden z najmocniejszych punktów serialu, was an sich eine ausreichende Empfehlung sein sollte, um alle Jahreszeiten zu sehen. Jeśli to jednak wciąż za mało, gut zu wissen, że serial nasiąknięty jest ciekawymi postaciami, jedną z najbarwniejszych, ist Jessie Pinkman, były uczeń Waltera i partner w narkotykowym biznesie, którego początkowo scenarzyści chcieli uśmiercić, Das Publikum mochte den Helden jedoch und sie beschlossen, sein Leben zu verschonen. Sein Schlagwort ist so unverwechselbar geworden, dass es unmöglich ist, ihn nicht zu assoziieren.

Ich könnte über jeden Helden sprechen, weil es in dieser Serie keinen langweiligen Charakter gibt, jeder ist unverwechselbar, Den Gussspezialisten gebührt daher Beifall. Aber wenn es nicht toll war, das beste Szenario der Welt, Diese Charaktere würden einfach nicht existieren. Die Geschichte ist sehr nachdenklich aufgebaut, jede Staffel anschauen, Ich hatte einen Eindruck, że jest to opowieść kompletna, jakby scenariusz do każdego sezonu powstał dawno temu, bo wszystko układało się w spójną całość, bardzo zaskakującą i niespodziewaną. Das Wichtigste, że ani przez chwilę nie miałam poczucia przypadkowości i siłowania się twórców na to, by widza zaskoczyć za wszelką cenę. Działo się to totalnie samoczynnie.

Ein weiterer sehr starker Punkt der Serie ist genau das, że się skończył. Mimo, że jako fanka chciałabym obserwować życie i kolejne przemiany Waltera jeszcze przez długi czas, aber ich freue mich, że twórcy zdecydowali się na zakończenie opowieści w tym miejscu. Die Situation wurde somit vermieden, w której jakość obrazu i opowiadanej historii serialowej a także samego zainteresowania widzów, würde das Niveau total senken.

Wspominając o świetnych kreacjach, Ich kann einen Charakter wie Saul Goodman nicht vermissen. Tego barwnego bohatera wyrwanego niczym z komiksu, można będzie oglądać w nowym projekcie twórców ‚Breaking Bad’, w serialu ‚Better call Saul‚, Ich glaube nicht, żeby odniósł podobny sukces, ale chętnie się przekonam i sama sprawdzę. Pierwszy odcinek prawdopodobnie już w listopadzie.

Momentan, gdy już doskonale znam serial, wszystkich zachęcam do jego oglądania. Das Komische ist aber, że niewiele brakowało bym sama nigdy go nie poznała. Po raz pierwszy sięgając po serial, kompletnie nie przypadł mi do gustu. Drugie podejście okazało się jednak słuszne i teraz chętnie do tej historii będę wracała. Gebt auch Walter eine Chance, Ich bin sicher, że Was do siebie przekona!