Mieter mit Pyski

Mieter mit Pyski.

Schizofreniczny antybohater z zaburzeniami osobowości ze stajni Marvel, doczekał się wreszcie własnej gry i… pokazuje dlaczego jego fani nigdy nie doczekają się filmu z prawdziwego zdarzenia na podstawie komiksów z tą postacią. Warum? Heute stelle ich euch Deadpool selbst vor, by w następnych tygodniach opisać kilka lepszych komiksów z nim w roli głównej oraz samą grę i wyjaśnię dlaczego Ryan Raynolds powiedział w wywiadzie, że jego relacja z Deadpoolem, to najbardziej męczący związek w jakim kiedykolwiek się znalazł.

Postać Deadpoola została zaprojektowana przez rysownika Roba Liefelda oraz pisarza Fabiana Nicieze’a. Ihr erster Auftritt war das Comicbuch New Mutants #98 w 1991 Jahr. Interessant, Rob Liefeld był wielkim fanem Teen Titans ze stajni DC Comics, więc gdy Nicieze zobaczył narysowanego Deadpoola skomentował, że wygląda identycznie jak Deathstroke. Beide trugen bunte Overalls, miecze samurajskie oraz broń palną. Wyczuwając lekki plagiat autorzy postarali się o jeszcze więcej wspólnych czynników dając Deadpoolowi prawdziwe imię Wade Wilson, podczas gdy prawdziwe dane Deathstroke, to Slade Wilson.

2

Wade urodził się jako zwykły chłopak i wychowywał w patologicznej rodzinie. Bity i poniżany ucieka z domu mając kilkanaście lat. Błąkając się po kraju spotyka różne postacie, die ihm Kampfkunst beibringen, przetrwania i korzystania z broni palnej oraz białej. Als Erwachsener wird er diagnostiziert, hat einen unheilbaren Tumor. Jego jedyną nadzieją na przetrwanie jest projekt Weapon X. Jego DNA zostaje zmanipulowane i połączone z DNA Wolverine, by mógł się natychmiastowo leczyć. Bedauerlicherweise, eksperyment okazuje się klapą i zamiast uleczyć organizm, Die neue Fähigkeit beschleunigt die Entwicklung des Tumors, co na zawsze deformuje jego całe ciało.

3

Zostaje następnie odesłany do ośrodka nieudanych eksperymentów wojskowych, gdzie ma umrzeć w spokoju. Właśnie w tym ośrodku pozostali pacjenci, oder besser gesagt, die Gefangenen, często brali udział w zakładach jak długo przeżyją. Daher die Geburt von Wades neuem Namen Deadpool (toter Tod, Wettpool - Sportwetten). Gdy jeden z przyjaciół naszego bohatera prosi go o ulgę w cierpieniach i zakończenie jego życia, dieser zögert nicht lange. Za zabójstwo zostaje skazany na śmierć i… właśnie w tym momencie nareszcie zaskakuje efekt Weapon X i dzięki zdolnościom natychmiastowej regeneracji udaje mi się uciec ze szpitala. Zniszczony psychicznie i fizycznie (jego blizny po nowotworze już nigdy się nie zagoiły) wird zum Söldner, mordercą na zlecenie.

Jednak wszystko co przeżył odbija się na jego psychice. Zaczyna chorować na schizofrenię – jego dwa dodatkowe alter ego pogodziły się z rolą rezerwowych i nie przejmują nad nim kontroli, a tylko… rozmawiają z nim nieustannie, często na głos, irytując wszystkich dookoła swoimi głupimi żartami i ripostami niezbyt wysokich lotów – stąd jego drugi przydomek Merc with a mouth. Do tego staje się szowinistycznym, verzogen, zboczonym i niezwykle niedojrzałym moralnie i emocjonalnie antybohaterem, który później przechodzi na stronę dobra, obwohl er die Morde nie aufgegeben hat, orgii i wielu innych nieprzystających dobrym bohaterom historii.

4

Wie du sehen kannst, Deadpool nie jest dobrym materiałem na wzór do naśladowania, a mimo wszystko zdobywa od lat coraz większą popularność. Sein Markenzeichen ist das ständige Durchbrechen der vierten Wand. Jest to zabieg znany głównie z teatru, gdzie postać w sztuce zdaje sobie sprawę z istnienia widza i zwraca się do niego bezpośrednio. Jedną z najbardziej znanych chwil w historii Deadpoola jest scena tortur, kiedy zwraca się do swojego oprawcy mówiąc: „Nic z tego nie dzieje się naprawdę. Es gibt so einen Mann, z maszyną do pisania, a to wszystko to tylko fragment jego pokręconej wyobraźni”. Gefährten ignorieren oft seine Beobachtungen, lub po prostu je wyśmiewają.

4

Die erhaltene Fähigkeit zur beschleunigten Heilung ist die einzige Kraft des Boheter, obwohl es noch viele weitere Vorteile hat. Er ist ein ausgezeichneter Schütze, przeszkolonym w różnych dziedzinach sztuk walki nie tylko wręcz, ale również z użyciem różnego rodzaju broni białej. Ulubionym zestawem są dwa pistolety oraz dwa miecze samurajskie. Der Teleporter ist die krönende Ergänzung, który umożliwia mu przenoszenie się w przestrzeni na krótkie dystanse. Wszystko to sprawia, że Wade Wilson jest jedną z najbardziej hardcorowych postaci w stajni Marvela. Do tej pory został pokonany tylko kilka razy, choć każdą z tych porażek udało mu się przeżyć, a podczas tych otarć ze śmiercią poznał przynajmniej miłość swojego życia – fizyczną postać samej Śmierci, która w uniwersum Marvela była kobietą. Gdy Deadpool nareszcie decyduje się na samobójstwo, by być z ukochaną, der verhasste Thanos verleiht ihm Unsterblichkeit, by nigdy nie osiągnął tego, czego naprawdę pragnie w życiu – Śmierci. Zarówno w formie ukojenie, jak i fizycznej.

Es lebe Deadpool. Charakter, która odmieniła całe uniwersum Marvela i jest jedną z najszybciej rozwijających się historii obrazkowych w studiu.