Locataire avec pyskiem

Locataire avec pyskiem.

L'anti-héros schizophrène de Marvel atteint d'un trouble de la personnalité, doczekał się wreszcie własnej gry i… pokazuje dlaczego jego fani nigdy nie doczekają się filmu z prawdziwego zdarzenia na podstawie komiksów z tą postacią. Pourquoi? Aujourd'hui, je vais vous présenter Deadpool lui-même, by w następnych tygodniach opisać kilka lepszych komiksów z nim w roli głównej oraz samą grę i wyjaśnię dlaczego Ryan Raynolds powiedział w wywiadzie, że jego relacja z Deadpoolem, to najbardziej męczący związek w jakim kiedykolwiek się znalazł.

Postać Deadpoola została zaprojektowana przez rysownika Roba Liefelda oraz pisarza Fabiana Nicieze’a. Sa première apparition était la bande dessinée New Mutants #98 w 1991 année. de façon intéressante, Rob Liefeld był wielkim fanem Teen Titans ze stajni DC Comics, więc gdy Nicieze zobaczył narysowanego Deadpoola skomentował, że wygląda identycznie jak Deathstroke. Ils portaient tous les deux des salopettes colorées, miecze samurajskie oraz broń palną. Wyczuwając lekki plagiat autorzy postarali się o jeszcze więcej wspólnych czynników dając Deadpoolowi prawdziwe imię Wade Wilson, podczas gdy prawdziwe dane Deathstroke, to Slade Wilson.

2

Wade urodził się jako zwykły chłopak i wychowywał w patologicznej rodzinie. Bity i poniżany ucieka z domu mając kilkanaście lat. Błąkając się po kraju spotyka różne postacie, qui lui enseignent les arts martiaux, przetrwania i korzystania z broni palnej oraz białej. À l'âge adulte, il est diagnostiqué, a une tumeur incurable. Jego jedyną nadzieją na przetrwanie jest projekt Weapon X. Jego DNA zostaje zmanipulowane i połączone z DNA Wolverine, by mógł się natychmiastowo leczyć. Malheureusement, eksperyment okazuje się klapą i zamiast uleczyć organizm, la nouvelle compétence accélère le développement de la tumeur, co na zawsze deformuje jego całe ciało.

3

Zostaje następnie odesłany do ośrodka nieudanych eksperymentów wojskowych, gdzie ma umrzeć w spokoju. Właśnie w tym ośrodku pozostali pacjenci, ou plutôt les prisonniers, często brali udział w zakładach jak długo przeżyją. D'où la naissance du nouveau nom de Wade, Deadpool (mort - mort, pool de paris - paris sportifs). Gdy jeden z przyjaciół naszego bohatera prosi go o ulgę w cierpieniach i zakończenie jego życia, celui-ci n'hésite pas longtemps. Za zabójstwo zostaje skazany na śmierć i… właśnie w tym momencie nareszcie zaskakuje efekt Weapon X i dzięki zdolnościom natychmiastowej regeneracji udaje mi się uciec ze szpitala. Zniszczony psychicznie i fizycznie (jego blizny po nowotworze już nigdy się nie zagoiły) devient mercenaire, mordercą na zlecenie.

Jednak wszystko co przeżył odbija się na jego psychice. Zaczyna chorować na schizofrenię – jego dwa dodatkowe alter ego pogodziły się z rolą rezerwowych i nie przejmują nad nim kontroli, a tylko… rozmawiają z nim nieustannie, często na głos, irytując wszystkich dookoła swoimi głupimi żartami i ripostami niezbyt wysokich lotów – stąd jego drugi przydomek Merc with a mouth. Do tego staje się szowinistycznym, voilé, zboczonym i niezwykle niedojrzałym moralnie i emocjonalnie antybohaterem, który później przechodzi na stronę dobra, bien qu'il n'ait jamais renoncé aux meurtres, orgii i wielu innych nieprzystających dobrym bohaterom historii.

4

Comme tu peux le voir, Deadpool nie jest dobrym materiałem na wzór do naśladowania, a mimo wszystko zdobywa od lat coraz większą popularność. Sa caractéristique est la rupture constante du quatrième mur. Jest to zabieg znany głównie z teatru, gdzie postać w sztuce zdaje sobie sprawę z istnienia widza i zwraca się do niego bezpośrednio. Jedną z najbardziej znanych chwil w historii Deadpoola jest scena tortur, kiedy zwraca się do swojego oprawcy mówiąc: „Nic z tego nie dzieje się naprawdę. Il y a un tel homme, z maszyną do pisania, a to wszystko to tylko fragment jego pokręconej wyobraźni”. Les compagnons ignorent souvent ses observations, lub po prostu je wyśmiewają.

4

La capacité de guérison accélérée obtenue est le seul pouvoir du boheter, bien qu'il ait beaucoup plus d'avantages. C'est un excellent tireur, przeszkolonym w różnych dziedzinach sztuk walki nie tylko wręcz, ale również z użyciem różnego rodzaju broni białej. Ulubionym zestawem są dwa pistolety oraz dwa miecze samurajskie. Le téléporteur est le couronnement, który umożliwia mu przenoszenie się w przestrzeni na krótkie dystanse. Wszystko to sprawia, że Wade Wilson jest jedną z najbardziej hardcorowych postaci w stajni Marvela. Do tej pory został pokonany tylko kilka razy, choć każdą z tych porażek udało mu się przeżyć, a podczas tych otarć ze śmiercią poznał przynajmniej miłość swojego życia – fizyczną postać samej Śmierci, która w uniwersum Marvela była kobietą. Gdy Deadpool nareszcie decyduje się na samobójstwo, by być z ukochaną, le détesté Thanos le dote de l'immortalité, by nigdy nie osiągnął tego, czego naprawdę pragnie w życiu – Śmierci. Zarówno w formie ukojenie, jak i fizycznej.

Vive Deadpool. Personnage, która odmieniła całe uniwersum Marvela i jest jedną z najszybciej rozwijających się historii obrazkowych w studiu.