passiert im März

passiert im März.

Czytając dzisiejszy wpis Jamesa Gunna, Guardians of the Galaxy-Regisseur, na Facebooku pomyślałem, że fajnie by było raz na kilka tygodni podzielić się info a temat tego, was ich sehe, was ich höre, na co czekam i tak dalej. Zacznijmy więc od razu.

Jestem tuż przed przeprowadzką, więc nie muszę dużo czasu poświęcać na zajmowanie się aktualnym mieszkaniem. Najwięcej czasu spędzam więc przed telewizorem. Die Ps4 läuft praktisch immer. Na ekranie NBA 2k15, o której wkrótce napisze trochę więcej oraz sieciowa FIFA 15. Do tego trochę czasu spędzam z The Order 1886. So, Ich spiele immer noch. Wie du sehen kannst, zdecydowanie więcej czasu poświęcam na gry sportowe <zwinkern>. W najbliższych tygodniach mam jednak zamiar skupić się bardziej na nadchodzących darmowych grach z PS Plus oraz… Dying Light. Ich hatte noch keine Gelegenheit zu spielen, bo czekałem na kilku znajomych, by od początku grać w Co-opie.
Außerhalb von Spielen, na telewizorze goszczą oczywiście seriale. Ohne die aktuelle Serie zu zählen - The Walking Dead (właśnie trwa najlepszy sezon w historii serialu), Flash i Arrow – dorzuciłem do pieca 12 Affen. Nichts herausragendes oder schockierendes, ale całkiem przyjemny remake filmowego hitu z Bradem Pittem sprzed lat. Sporo zmian w porównaniu do oryginału, da werden selbst die eingefleischten Fans der Kinofassung überrascht sein. Oczywiście do tego dojdzie House of Cards i dzisiejszy powrót Agents of S.H.I.E.L.D. . Mhm. Vielleicht beende ich The Knick?

Ich versuche Filme einzuschränken. Ciężko ostatnio mi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 40min. Deshalb, jeśli w ogóle ma być dłuższe posiedzenie, to wybieram się kina. In letzter Zeit, irgendwie 2 vor Wochen, Beim zweiten Mal war ich auf ... Insterstellar: to chyba ostatni pokaz w Warszawie, oraz na Kingsman. Bardzo ciekawa komedia szpiegowska twórcy Kick-ass oraz X-men: Erste Klasse. W najbliższym czasie celuję w Chappie, Głosy z Ryanem Reynoldsem… i to chyba wszystko.

W podróży do kina na słuchawkach najpewniej będzie, niezmienienie od prawie dwóch miesięcy, Godess-Album der Banks-Sängerin. Już dawno nie spędziłem tyle czasu nad jedną płytą. Interessante Klänge, świetny głos i zupełnie niezłe „lyrics”. Zachwyca różnorodność albumu. Gdy znudzi mi się jeden kawałek (Schlüsselwörter: play again i #zapętl) Kein Problem, niemal po chwili, Ich finde etwas Neues. Od spokojnych ballad, przez trochę szybsze granie do całkowicie alternatywnych kawałków.Vor dem Schlafengehen natürlich „Schnupper-Lektüre“.. Wie Sie wissen, Ich lese keine Bücher, za to komiksy – cała przyjemność po mojej stronie. Ich beende langsam den ersten Band von The Wicked + Die Göttlichkeit, das ist der Gewinner der British Comic Awards für den besten Comic des Jahres. Ich werde es nicht verderben, bo niedługo wpadnie na ten temat osobny wpis (Du kannst es kaum erwarten, co?). Po TW+TD na 100% wrócę do Sagi, bo nadal czeka na mnie czwarty Tom. Er bereitet auch hier eine Notiz vor, also ich verrate nicht zu viel. Do tego Sandman. Jest to dość specyficzny komiks, więc czytuję tylko w chwilach, gdy wiem, że mnie nie zmęczy.

To by było na tyle.

In Summe.

Idźcie do kina na Kingsman i posłuchajcie Banks. Do tego zagrajcie w Valiant Hearts na PS4 i przed snem przeczytajcie The Wicked + Die göttliche.

Czekajcie też na – co najmniej – cztery hucznie zapowiadane notki. Es passieren viele gute Dinge, also WERT.