Göttlich verdrehte Lucy

Göttlich verdrehte Lucy.

Nastoletnia Lucy była sama w domu, kiedy zobaczyła starszą kobietę w masce na huśtawce za domem. Z nożem w ręku wyszła na spotkanie z nieznajomą. Die Frau entpuppte sich als Ananke – die griechische Schicksalsgöttin, Sie informierte Lucy, że nie jest człowiekiem, a następną reinkarnacją Lucyfera. Po kilku sekundach transformacji Lucy stała już w białym garniturze z rozpalonymi do czerwoności oczyma. „Tęskniłam za Tobą, Lucy” Powiedziała Ananke i przytuliła władczynię piekła.

Lucy erzählt die obige Geschichte, siedząc za kratkami. Ein paar Tage zuvor hatte sie zwei Menschen mit einem Fingerschnippen getötet. Na własnym procesie tłumaczyła się: „Ich habe nur mit den Fingern geschnippt. Nie mogłam przecież nikogo w ten sposób zabić. Chyba że sędzia orzeknie zgodnie z prawem, że jestem Bogiem”. Wenn, w następstwie tych słów, sędzia oskarżał ja o obrazę sądu, Lucy stała uśmiechając się szyderczo i groziła, że ponownie pstryknie palcami. Gdy to zrobiła, głowa sędziego eksplodowała w iście pop-artowym stylu. Vorhang.

twd1
Teraz Lucy siedzi w więzieniu mając na dłoniach dziwne kajdanki uniemożliwiające jej pstrykanie. Die einzige Person, die sie besucht, ist Laura. Jest ona jednocześnie jedyną osobą na świecie, Wer glaubt, że Lucy została wrobiona. Ale przecież wszytko, was ist los, to diabeł prawda?
Natürlich, Laura zostaje wkręcona w intrygę Panteonu, Gruppen 12 Menschen, sich Götter nennen, o nadzwyczajnych umiejętnościach. Ihre Reinkarnation folgt was 90 lat, a sami żyją maksymalnie przez następne 24 Monate. Mają dwa lata na zainspirowanie ludzi i zmianę świata na lepsze. Wie? Vor allem durch Musik. Z miejsca stają się gwiazdami pop, indie oraz muzyki alternatywnej. Sama ich obecność powoduje omdlenia kobiet i erekcje u facetów. Można się tylko domyślać ile męskich spodni jest do prania po każdym ich koncercie. Kto więc mógł wrobić Lucy w zabójstwo sędziego? Baal, ägyptischer gott des blitzes? Vielleicht die synkretistische Gottheit Baphomet? W kręgu podejrzanych znajdziemy jeszcze m.in. Minevrę, römische Göttin der Weisheit, Morrigana – irlandzkiego władcę podziemi i Sechmet – egipską boginię zemsty i wojny. Dem Draufgänger steht also eine außergewöhnliche Aufgabe bevor.

twd2
Die wesentliche Frage ist: wie man Verbrechen erklärt, która w założeniu jest cudem, oder ein übernatürliches Werk? Es gibt keine Mordwaffe, es gibt kein motiv. Są tylko zwłoki bez głowy i 12 bogów, którzy i tak wiedzą wszystko. Każdy z nich może się pojawić za Twoimi plecami w ciągu sekundy, gdy tylko zaczniesz o nim myśleć. Nastoletnia Laura zafascynowana światem bóstw i mitycznych mocy wyrusza więc na poszukiwania prawdziwego winnego. Pomaga jej w tym sceptyczna blogerka Cassandra, która od pierwszego dnia reinkarnacji, stara się na łamach swojego bloga podważyć autorytet i moce odrodzonych bogów. Nawet po ujrzeniu ich umiejętności na własne oczy.

böseundgöttlich9
Der Comic wurde von Kieron Gillen geschrieben, brytyjskiego pisarza znanego przede wszystkim ze studia Marvel. Przez ostatnie lata pisał scenariusze do takich tytułów jak Young Avengers, Ironman, Thor, oder X-Men. To jego piąty komiks dla Image Comics. Die Illustrationen stammen von Jamie McKelvi, znanego głównie z rysunków dla Marvela. Hier muss es zugegeben werden, że przy The Wicked + Das Göttliche hat phänomenale Arbeit geleistet. Jest to jeden z najciekawiej wyglądających komiksów, Ich habe gesehen / gelesen. Toll, realistische Linie, połączona ze stylistycznym pop artem tworzy niezwykłe duo. Na okładce każdego zeszytu jest twarz jednego z członków Panteonu. Mógłbym się patrzyć godzinami na twarz Lucy, czy Minevry i nadal zachwycać się tak, jak za pierwszym razem, gdy otworzyłem książkę. Dank perfekt, zapierającemu dech w piesiach rysunkowi postaci możemy poczuć, wenn auch ein Bruchteil davon, co czują ludzie przychodząc na koncerty Bogów.

twd4
Już na pierwszej stronie komiksu znajdziemy dwa cytaty, das wird den Ton der Geschichte perfekt vermitteln. Pierwszym z nich są słowa ze sztuki „Faustus” Christophera Marlowe, w którym to tytułowy bohater w obliczu śmierci prosi o nieśmiertelność. Dosłownie linijkę niżej zobaczymy fragment tekstu z piosenki Vengaboys – „Boom, Boom, Boom, Boom!”.
Das Böse + The Divine to bardzo nietypowa historia kryminalna choć fabuła opiera się na pradawnych bóstwach, to całość osadzona jest we współczesnym świecie. Medien, Tratsch, Blogs, Fernsehnachrichten geben allem eine Karikatur der modernen Welt. Es scheint, że pierwszy raz w historii, Bogowie nie czują się mile widziani na Ziemi. Za to będą od teraz zawsze mile widziani na mojej półce z komiksami. Czekam na więcej. Mehr Text, mehr Bilder, mehr Götter.