Lucy divinement tordue

Lucy divinement tordue.

L'adolescente Lucy était seule à la maison, kiedy zobaczyła starszą kobietę w masce na huśtawce za domem. Z nożem w ręku wyszła na spotkanie z nieznajomą. La femme s'est avérée être Ananke - la déesse grecque du destin, Elle a informé Lucy, że nie jest człowiekiem, a następną reinkarnacją Lucyfera. Po kilku sekundach transformacji Lucy stała już w białym garniturze z rozpalonymi do czerwoności oczyma. „Tęskniłam za Tobą, Lucy” Powiedziała Ananke i przytuliła władczynię piekła.

Lucy raconte l'histoire ci-dessus, siedząc za kratkami. Quelques jours plus tôt, elle avait tué deux personnes d'un claquement de doigts. Na własnym procesie tłumaczyła się: « Je viens de claquer des doigts. Nie mogłam przecież nikogo w ten sposób zabić. Chyba że sędzia orzeknie zgodnie z prawem, że jestem Bogiem”. Quand, w następstwie tych słów, sędzia oskarżał ja o obrazę sądu, Lucy stała uśmiechając się szyderczo i groziła, że ponownie pstryknie palcami. Gdy to zrobiła, głowa sędziego eksplodowała w iście pop-artowym stylu. Rideau.

twtd1
Teraz Lucy siedzi w więzieniu mając na dłoniach dziwne kajdanki uniemożliwiające jej pstrykanie. La seule personne qui lui rend visite est Laura. Jest ona jednocześnie jedyną osobą na świecie, qui croit, że Lucy została wrobiona. Ale przecież wszytko, Qu'est-ce qui ne va pas, to diabeł prawda?
Naturellement, Laura zostaje wkręcona w intrygę Panteonu, groupes 12 personnes, se disant dieux, o nadzwyczajnych umiejętnościach. Leur réincarnation suit ce qui 90 lat, a sami żyją maksymalnie przez następne 24 mois. Mają dwa lata na zainspirowanie ludzi i zmianę świata na lepsze. Comment? Surtout par la musique. Z miejsca stają się gwiazdami pop, indie oraz muzyki alternatywnej. Sama ich obecność powoduje omdlenia kobiet i erekcje u facetów. Można się tylko domyślać ile męskich spodni jest do prania po każdym ich koncercie. Kto więc mógł wrobić Lucy w zabójstwo sędziego? Baal, dieu égyptien de la foudre? Peut-être la divinité syncrétique Baphomet? W kręgu podejrzanych znajdziemy jeszcze m.in. Minevrę, déesse romaine de la sagesse, Morrigana – irlandzkiego władcę podziemi i Sechmet – egipską boginię zemsty i wojny. Le casse-cou fait donc face à une tâche exceptionnelle.

twtd2
La question essentielle est: comment expliquer les délits, która w założeniu jest cudem, ou une oeuvre surnaturelle? Il n'y a pas d'arme du crime, il n'y a pas de motif. Są tylko zwłoki bez głowy i 12 bogów, którzy i tak wiedzą wszystko. Każdy z nich może się pojawić za Twoimi plecami w ciągu sekundy, gdy tylko zaczniesz o nim myśleć. Nastoletnia Laura zafascynowana światem bóstw i mitycznych mocy wyrusza więc na poszukiwania prawdziwego winnego. Pomaga jej w tym sceptyczna blogerka Cassandra, która od pierwszego dnia reinkarnacji, stara się na łamach swojego bloga podważyć autorytet i moce odrodzonych bogów. Nawet po ujrzeniu ich umiejętności na własne oczy.

wickedandthedivine9
La bande dessinée a été écrite par Kieron Gillen, brytyjskiego pisarza znanego przede wszystkim ze studia Marvel. Przez ostatnie lata pisał scenariusze do takich tytułów jak Young Avengers, Homme de fer, Thor, ou X-men. To jego piąty komiks dla Image Comics. Les illustrations sont de Jamie McKelvi, znanego głównie z rysunków dla Marvela. Ici, il faut admettre, że przy The Wicked + Le Divin a fait un travail phénoménal. Jest to jeden z najciekawiej wyglądających komiksów, que j'ai vu/lu. Incroyable, tiret réaliste, połączona ze stylistycznym pop artem tworzy niezwykłe duo. Na okładce każdego zeszytu jest twarz jednego z członków Panteonu. Mógłbym się patrzyć godzinami na twarz Lucy, czy Minevry i nadal zachwycać się tak, jak za pierwszym razem, gdy otworzyłem książkę. Merci parfait, zapierającemu dech w piesiach rysunkowi postaci możemy poczuć, bien qu'une fraction de celui-ci, co czują ludzie przychodząc na koncerty Bogów.

twtd4
Już na pierwszej stronie komiksu znajdziemy dwa cytaty, qui transmettra parfaitement le ton de l'histoire. Pierwszym z nich są słowa ze sztuki „Faustus” Christophera Marlowe, w którym to tytułowy bohater w obliczu śmierci prosi o nieśmiertelność. Dosłownie linijkę niżej zobaczymy fragment tekstu z piosenki Vengaboys – „Boom, Boom, Boom, Boom!”.
Les méchants + The Divine to bardzo nietypowa historia kryminalna choć fabuła opiera się na pradawnych bóstwach, to całość osadzona jest we współczesnym świecie. Médias, potins, blogs, Le journal télévisé donne à tout une caricature du monde moderne. Semble, że pierwszy raz w historii, Bogowie nie czują się mile widziani na Ziemi. Za to będą od teraz zawsze mile widziani na mojej półce z komiksami. Czekam na więcej. Plus de texte, plus d'images, plus de dieux.