Divinely twisted Lucy

Divinely twisted Lucy.

Nastoletnia Lucy była sama w domu, kiedy zobaczyła starszą kobietę w masce na huśtawce za domem. Z nożem w ręku wyszła na spotkanie z nieznajomą. The woman turned out to be Ananke - the Greek goddess of destiny, She informed Lucy, że nie jest człowiekiem, a następną reinkarnacją Lucyfera. Po kilku sekundach transformacji Lucy stała już w białym garniturze z rozpalonymi do czerwoności oczyma. „Tęskniłam za Tobą, Lucy” Powiedziała Ananke i przytuliła władczynię piekła.

Lucy tells the above story, siedząc za kratkami. A few days earlier, she had killed two people with a snap of her fingers. Na własnym procesie tłumaczyła się: “I just snapped my fingers. Nie mogłam przecież nikogo w ten sposób zabić. Chyba że sędzia orzeknie zgodnie z prawem, że jestem Bogiem”. When, w następstwie tych słów, sędzia oskarżał ja o obrazę sądu, Lucy stała uśmiechając się szyderczo i groziła, że ponownie pstryknie palcami. Gdy to zrobiła, głowa sędziego eksplodowała w iście pop-artowym stylu. Curtain.

twtd1
Teraz Lucy siedzi w więzieniu mając na dłoniach dziwne kajdanki uniemożliwiające jej pstrykanie. The only person visiting her is Laura. Jest ona jednocześnie jedyną osobą na świecie, who believes, że Lucy została wrobiona. Ale przecież wszytko, what's wrong, to diabeł prawda?
Naturally, Laura zostaje wkręcona w intrygę Panteonu, groups 12 people, calling themselves gods, o nadzwyczajnych umiejętnościach. Their reincarnation follows what 90 Years, a sami żyją maksymalnie przez następne 24 months. Mają dwa lata na zainspirowanie ludzi i zmianę świata na lepsze. How? Mainly through music. Z miejsca stają się gwiazdami pop, indie oraz muzyki alternatywnej. Sama ich obecność powoduje omdlenia kobiet i erekcje u facetów. Można się tylko domyślać ile męskich spodni jest do prania po każdym ich koncercie. Kto więc mógł wrobić Lucy w zabójstwo sędziego? Baal, egyptian god of lightning? Perhaps the syncretic deity Baphomet? W kręgu podejrzanych znajdziemy jeszcze m.in. Minevrę, roman goddess of wisdom, Morrigana – irlandzkiego władcę podziemi i Sechmet – egipską boginię zemsty i wojny. The daredevil is therefore facing a special task.

twtd2
The essential question is: how to explain crimes, która w założeniu jest cudem, or a supernatural work? There is no murder weapon, there is no motive. Są tylko zwłoki bez głowy i 12 bogów, którzy i tak wiedzą wszystko. Każdy z nich może się pojawić za Twoimi plecami w ciągu sekundy, gdy tylko zaczniesz o nim myśleć. Nastoletnia Laura zafascynowana światem bóstw i mitycznych mocy wyrusza więc na poszukiwania prawdziwego winnego. Pomaga jej w tym sceptyczna blogerka Cassandra, która od pierwszego dnia reinkarnacji, stara się na łamach swojego bloga podważyć autorytet i moce odrodzonych bogów. Nawet po ujrzeniu ich umiejętności na własne oczy.

wickedandthedivine9
The comic was written by Kieron Gillen, brytyjskiego pisarza znanego przede wszystkim ze studia Marvel. Przez ostatnie lata pisał scenariusze do takich tytułów jak Young Avengers, Iron Man, Thor, or X-men. To jego piąty komiks dla Image Comics. The illustrations are by Jamie McKelvi, znanego głównie z rysunków dla Marvela. Here it must be admitted, że przy The Wicked + The Divine did a phenomenal job. Jest to jeden z najciekawiej wyglądających komiksów, I've seen / read. Amazing, realistic line, połączona ze stylistycznym pop artem tworzy niezwykłe duo. Na okładce każdego zeszytu jest twarz jednego z członków Panteonu. Mógłbym się patrzyć godzinami na twarz Lucy, czy Minevry i nadal zachwycać się tak, jak za pierwszym razem, gdy otworzyłem książkę. Thanks to perfect, zapierającemu dech w piesiach rysunkowi postaci możemy poczuć, though a fraction of that, co czują ludzie przychodząc na koncerty Bogów.

twtd4
Już na pierwszej stronie komiksu znajdziemy dwa cytaty, that will perfectly convey the tone of the story. Pierwszym z nich są słowa ze sztuki „Faustus” Christophera Marlowe, w którym to tytułowy bohater w obliczu śmierci prosi o nieśmiertelność. Dosłownie linijkę niżej zobaczymy fragment tekstu z piosenki Vengaboys – „Boom, Boom, Boom, Boom!”.
The Wicked + The Divine to bardzo nietypowa historia kryminalna choć fabuła opiera się na pradawnych bóstwach, to całość osadzona jest we współczesnym świecie. Media, gossip, blogs, TV news gives everything a caricature of the modern world. Seems, że pierwszy raz w historii, Bogowie nie czują się mile widziani na Ziemi. Za to będą od teraz zawsze mile widziani na mojej półce z komiksami. Czekam na więcej. More text, more images, more gods.