Kuoleman todennäköisyys kookospähkinästä

Kuoleman todennäköisyys kookospähkinästä

Śmierć to w życiu jedyna pewna rzecz. Kuitenkin tapa, kuinka se saapuu meille, ei ole mitään tekemistä varmuuden kanssa. Z ujawnionych tydzień temu tajnych dokumentów brytyjskiego rządu wynika, että sisään 1980 roku zlecono naukowcom obliczenie prawdopodobieństwa śmierci Brytyjczyka w wyniku uderzenia spadającej asteroidy. Badania miały na celu udowodnienie opinii publicznej, że energia atomowa jest bezpieczna, a na świecie istnieje masa innych, bardziej śmiercionośnych rzeczy niż pobliski reaktor jądrowy. Kiedy faceci w białych fartuchach zabrali się za obliczenia okazało się, że uderzenie asteroidy okaże się śmiertelne dla jednego mieszkańca Wielkiej Brytanii cosiedem tysięcy lat. Po ujawnieniu tych informacji brytyjski dziennikThe Daily Mirrorpokusił się o przedstawienie kilku mniej lub bardziej prawdopodobnych sposobów spotkaniaponurego kosiarza”. Ja kyllä: prawdopodobieństwo śmierci w wyniku ataku rekina wynosi 1 tehdä 300 miljoonaa. Co roku około 40 osób pada ofiarąszczęk”. Liczba ta jednak nieustannie rośnie, ponieważ coraz więcej ludzi wybiera na wakacyjny odpoczynek wybrzeża, gdzie mieszkają rekiny. Prawdopodobieństwo, że zginiemy od uderzenia spadającego orzecha kokosowego to 1 tehdä 250 miljoonaa. W ten sposób ginie rocznie około 150 ihmiset.

Dużo większa szansa spotkania Stwórcy istnieje w wyniku katastrofy samolotu – 1 tehdä 11 miljoonaa. 1300 osób ginie w ten sposób co roku. Największe prawdopodobieństwo wyjścia z katastrofy cało mają młodzi mężczyźni, ale około 12 proc. nämä, którzy przeżyją upadek umiera potem wskutek doznanego szoku.

1 tehdä 10 milionów to prawdopodobieństwo śmierci w wyniku eksplozji najbliższego reaktora jądrowego. Wynik ten jednak nieustannie rośnie w związku z zagrożeniem terrorystycznym i wyczerpywaniem się tradycyjnych źródeł energii.

Szansa, että “ponury kosiarzzjawi się u nas w efekcie ataku terrorystycznego to 1 tehdä 9,3 miliona. Tylko w 2007 roku na całym świecie odnotowano 651 znaczących zamachów, w których zginęło około dwa tysiące osób.

Śmierć leworęcznej osoby w wyniku używania przedmiotów przeznaczonych dla osób praworęcznych zdarza się raz na 4,4 miliona przypadków. Co roku gnie w ten sposób prawie 2,5 tysiąca osób. Najbardziej śmiercionośną bronią jest piła spalinowa.

1 tehdä 3,5 miliona to szansa, że umrzemy od ugryzienia węża. Rocznie spotyka to 25 tysięcy osób, najniebezpieczniej jest w Indiach.

Jeśli mieszkacie w Wielkiej Brytanii to szansa, że zginiecie przygnieceni spadającą drabiną, wynosi 1 tehdä 2,3 miliona. Sillä aikaa 1 do dwóch milionów to prawdopodobieństwo, że śmiercią zakończy się wasz upadek z łóżka.

Dużo bardziej niebezpieczne od samolotów okazują się pociągi. Prawdopodobieństwo przejścia na drugą stronę w wyniku katastrofy kolejowej to aż 1 tehdä 500 tuhat.

Jeszcze bardziej śmiercionośne są samochody. Dziennie na całym świecie w wyniku wypadków drogowych ginie 3 tysiące osób, a prawdopodobieństwo, że będziemy to właśnie my to 1 do ośmiu tysięcy.

Największa szansa na pożegnanie się z tym światem to jednak wykrycie w naszym ciele raka (1 na pięć przypadków) oraz atak serca lub udar (1 tehdä 2,5). Na świecie co dwie minuty ktoś ma atak serca.