Bartek Czukiewski „Bez Planu”

Bartek Czukiewski Bez Planu

Bartek Czukiewski „Bez Planu”

Wiek – 40 lat.
Miejsce urodzenia – Lubin koło Legnicy.
Miejsce zamieszkania – Legionowo koło Warszawy od 1986 roku.
Wykształcenie – Ekonomista, Ukończona w 2004 roku Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Praca – Przez 14 lat – Handel przez internet – Sprzedaż zegarków i biżuterii.

Bartek Czukiewski od lutego 2017 roku prowadzi kanał podróżniczy Bez Planu w serwisie Youtube – 418 tyś. subskrypcji. Zgodnie z nazwą kanału „Bez Planu” decyzje o wyjazdach Bartek podejmuje dość spontanicznie.

Swoje pierwsze podróże bez kamery Bartek zaczął w wieku 17 lat, wraz z młodszym o 2 lata bratem zwiedził Słowację. Pierwszy większy wyjazd w 2000 roku w wieku 20 lat odwiedził Nowy Jork – wujka Józka – praca na budowie. Pieniądze na bilet pożyczyła mama Bartka i to był pierwszy lot samolotem z Warszawy do Nowego Jorku.

W 2004 roku, przez dwa miesiące Bartek mieszkał w Serbi w mieście Nisz. Był na studenckich praktykach z Iseek, w firmie produkującej słodycze.

Bartek lubi pojechać do kraju w którym nie rozumie języka, żeby „nie słuchać głupich rozmów w supermarketach”, lubi być oderwany od rzeczywistości.

Brat Bartka Tomek prowadzi kanał historyczny na YouTube – Ciekawe Historie.

Bartek z bratem Tomkiem mają podobne głosy i mama czasami nie rozpoznaje przez telefon z kim rozmawia.

Kanał Bez Planu możecie kojarzyć głównie z materiałami zarejestrowanymi w ogarniętej kryzysem Wenezueli. Poza tym zawiera także filmy z następujących państw:  Filipiny, Kambodża, Wietnam, Laos, Dominikana, Haiti, Naddniestrze, Chile, Peru, Kolumbia, Serbia, Uganda, Rwanda, Ukraina, Albania.

Bartek stara się zabierać widzów w miejsca, w których pokazuje świat tak, jak go widzi:  czasem piękny, czasem brzydki, czasem spektakularny, a czasem po prostu zwyczajny. Z różnym skutkiem próbuje wyłapywać niuanse i ciekawostki oraz pokazać widzom rzeczy mogące zainteresować Polaków.

Bartek lubi podróżować i lubi piękne kobiety o egzotycznej urodzie. Związany był z 21 letnią Kisbell z Wenezueli. Obecnie wspólnie podróżuje z Ignalin z Wenezueli.

BezPlanu to kanał podróżniczo-dokumentalny. Początkowo Bartek prezentował tam podróż po Azji południowo-wschodniej, podczas której odwiedzili wraz z koleżanką Ulą Filipiny, Kambodżę, Wietnam i Laos. Dwa ostatnie kraje Bartek i Ula przejechali małym motocyklem pokonując w ciągu ponad miesiąca trasę z Sajgonu do pogranicza Laosu, Birmy i Chin.

Prawdziwy sukces kanału przyszedł wraz z cyklem filmów z Wenezueli. Bartek mieszkał tam w sumie przez rok prezentując z bliska kraj ogarnięty hiperinflacją, kolejkami i brakami produktów. Poza Wenezuelą autor odwiedził i pokazał inne kraje tego rejonu: Kolumbię, Chile, Dominikanę i Haiti.

Kolejnym milowym krokiem kanału była seria o nieuznawanym państwie: Naddniestrzu, z którego istnienia niewielu Europejczyków zdaje sobie sprawę. Ostatnia, afrykańska seria pojawiła się na początku 2020 roku i liczy do tej pory 4 odcinki z Ugandy, mające w sumie 2,1 miliona wyświetleń.​​

Bartek lubi muzykę smutną, wzruszającą która powoduje że ma ciarki na plecach, co słychać często na wstawkach dźwiękowych w filmach.

Bartek Czukiewski prowadził zbiórkę pieniędzy na najbiedniejsze dzieci z największego slumsu w Wenezueli. Udało się uzbierać w sumie ponad 73 tysiące złotych. Bartek stwierdził, że kwota jest tak duża, że dzięki niej  wyposaży jadłodajnię Mi Refugio w Petare w potrzebny sprzęt. Reszta pieniędzy będzie przekazana jadłodajni.

W kwietniu 2020 kanał BezPlanu roku został nominowany w konkursie Travelery organizowanym przez National Geographic.