Czy opłaca się studiować farmację

Czy opłaca się studiować farmację Studia farmaceutyczne W życiu dobrze jest mieć jakiś konkretny fach. Farmacja należy z pewnością do tej dziedziny wiedzy, która jest bardzo rozległa i z której można w przyszłości naprawdę wiele czerpać. Z pracą po farmacji nie powinno być problemów – przynajmniej za granicą, ale do tego potrzeba znajomości języka obcego. … Czytaj dalej Czy opłaca się studiować farmację

Czy opłaca się studiować farmację

Studia farmaceutyczne

W życiu dobrze jest mieć jakiś konkretny fach. Farmacja należy z pewnością do tej dziedziny wiedzy, która jest bardzo rozległa i z której można w przyszłości naprawdę wiele czerpać. Z pracą po farmacji nie powinno być problemów – przynajmniej za granicą, ale do tego potrzeba znajomości języka obcego. W Polsce może być już problem, bo farmaceutów jest całkiem sporo, a w aptece wystarczy tylko 1 lub 2 magistrów, bo znacznie chętniej zatrudnia się techników farmacji, którzy o dziwo często potrafią przygotować lepsze leki niż niejeden magister. Poza tym technik zarabia w aptece mniej, więc jest to także zysk dla apteki. Magister jednak w aptece zawsze jest potrzebny. Jeśli więc będziemy dobrzy w tym, co robimy, na pewno znajdziemy pracę. Jeśli nam się nie uda, nie możemy obawiać się wyjazdy za granicę.
Poza tym apteka to nie jedyne rozwiązanie dla absolwenta studiów farmaceutycznych. Magister może pracować również w szpitalach i doradzać lekarzom w zakresie podawania odpowiednich dawek leków. Może też pracować w laboratorium i tworzyć zupełnie nowe leki. Poza tym magister farmacji może zostać również na uczelni i tam zajmować się nauką. Jest wiele rozwiązań, ale trzeba mieć po prostu na siebie pomysł. Ludzie z pomysłem na życie radzą sobie znacznie lepiej.