Kto ma szanse na stypendium socjalne

Kto ma szanse na stypendium socjalne Stypendium socjalne Stypendium socjalne przysługuje przede wszystkim studentom. Nie wszystkim. Stypendium socjalne może być zwiększone o kilkadziesiąt złotych, jeśli student nie mieszka w tym samym mieście (nie jest zameldowany), w którym studiuje, ale np. zmienił miejsce zamieszkania specjalnie na studia. Wysokość stypendium zależy od danej uczelni i najwyższe progi … Czytaj dalej Kto ma szanse na stypendium socjalne

Kto ma szanse na stypendium socjalne

Stypendium socjalne

Stypendium socjalne przysługuje przede wszystkim studentom. Nie wszystkim. Stypendium socjalne może być zwiększone o kilkadziesiąt złotych, jeśli student nie mieszka w tym samym mieście (nie jest zameldowany), w którym studiuje, ale np. zmienił miejsce zamieszkania specjalnie na studia. Wysokość stypendium zależy od danej uczelni i najwyższe progi wynoszą od 500 do 700 zł. Jest to więc kwota, o którą warto się ubiegać. O wszystkim tak naprawdę decydują zarobki w danej rodzinie. Należy dane wprowadzić do elektronicznego systemu, a ten policzy, ile przypada w danej rodzinie na jednego członka w danym miesiącu. Im niższa kwota tym lepiej, bo stypendium będzie wyższe.

Oczywiście nikt nie wierzy nikomu na słowo i wszystko trzeba poprzeć odpowiednimi dokumentami, a czasami potrzebne są takie dokumenty, o których nawet nie wiemy, że istnieją. Potrzebne jest np. zaświadczenie z gminy o tym, czy posiada się jakieś gospodarstwo rolne i czy czerpie się z niego korzyści. Oprócz tego konieczne będą: akty urodzenia, akty małżeństwa, zaświadczenie o rozwodzie, alimentach, rencie, akty zgonu członków rodziny, oczywiście zaświadczenia o zarobkach i odprowadzanych składkach zdrowotnych i społecznych, zaświadczenia od rodzeństwa, że się nadal uczą i wiele więcej. Dokumenty te warto kompletować znacznie wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, bo potem czas szybko ucieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *