Kto ma szanse na stypendium socjalne

Kto ma szanse na stypendium socjalne Stypendium socjalne Stypendium socjalne przysługuje przede wszystkim studentom. Nie wszystkim. Stypendium socjalne może być zwiększone o kilkadziesiąt złotych, jeśli student nie mieszka w tym samym mieście (nie jest zameldowany), w którym studiuje, ale np. zmienił miejsce zamieszkania specjalnie na studia. Wysokość stypendium zależy od danej uczelni i najwyższe progi … Czytaj dalej Kto ma szanse na stypendium socjalne

Kto ma szanse na stypendium socjalne

Stypendium socjalne

Stypendium socjalne przysługuje przede wszystkim studentom. Nie wszystkim. Stypendium socjalne może być zwiększone o kilkadziesiąt złotych, jeśli student nie mieszka w tym samym mieście (nie jest zameldowany), w którym studiuje, ale np. zmienił miejsce zamieszkania specjalnie na studia. Wysokość stypendium zależy od danej uczelni i najwyższe progi wynoszą od 500 do 700 zł. Jest to więc kwota, o którą warto się ubiegać. O wszystkim tak naprawdę decydują zarobki w danej rodzinie. Należy dane wprowadzić do elektronicznego systemu, a ten policzy, ile przypada w danej rodzinie na jednego członka w danym miesiącu. Im niższa kwota tym lepiej, bo stypendium będzie wyższe.

Oczywiście nikt nie wierzy nikomu na słowo i wszystko trzeba poprzeć odpowiednimi dokumentami, a czasami potrzebne są takie dokumenty, o których nawet nie wiemy, że istnieją. Potrzebne jest np. zaświadczenie z gminy o tym, czy posiada się jakieś gospodarstwo rolne i czy czerpie się z niego korzyści. Oprócz tego konieczne będą: akty urodzenia, akty małżeństwa, zaświadczenie o rozwodzie, alimentach, rencie, akty zgonu członków rodziny, oczywiście zaświadczenia o zarobkach i odprowadzanych składkach zdrowotnych i społecznych, zaświadczenia od rodzeństwa, że się nadal uczą i wiele więcej. Dokumenty te warto kompletować znacznie wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, bo potem czas szybko ucieka.