Czy jogurt naturalny jest zdrowy

Czy jogurt naturalny jest zdrowy

Jogurt naturalny co raz bardziej zyskuje na popularności. Wielu z nas decyduje się na wprowadzenie go do diety, będąc przekonanymi, że jest on zdrowym produktem. Co zatem przemawia za trafnością takiej opinii?

Jogurt naturalny to produkt powstały w efekcie działalności bakterii kwasu mlekowego. Dzięki temu zyskuje on szereg fantastycznych właściwości.

Dzięki zawartości bakterii kwasu mlekowego, jogurt naturalny można nazwać produktem pro biotycznym. Oznacza to, że żywe organizmy w nim się znajdujące mają zdolność do kolonizowania naszego przewodu pokarmowego i wywierania na nim dobrego działania. Bakterie te wspomagają procesy trawienia, regulują rytm wypróżnień, zapobiegają zarówno biegunkom, jak i zaparciom. Zmniejszają również ryzyko zachorowania na infekcję bakteryjną i nowotwory. Powprawiają ogólną odporność organizmu na choroby. Dodatkowo jogurt naturalny pomaga w leczeniu biegunki poantybiotykowej i przywróceniu równowagi organizmu.

Jogurt naturalny to także doskonałe źródło łatwo przyswajalnego wapnia, niezbędnego do prawidłowej budowy kości i zębów.

Jest produktem o niskiej gęstości kalorycznej i niskim indeksie glikemicznym, dlatego może być spożywany przez osoby będące na diecie redukcyjnej i cierpiące na cukrzycę.

Może ona również z powodzeniem zastąpić śmietanę w codziennym gotowaniu. Pozwoli to na zredukowanie wartości kalorycznej naszej diety.

Jogurt naturalny to zdrowy i pożywny produkt, którego z całą pewnością nie może zabraknąć w naszym codziennym jadłospisie.