Czy trudno jest dostać stypendium rektora

Czy trudno jest dostać stypendium rektora Stypendium rektora Na stypendium rektora dla najlepszych studentów trzeba sobie naprawdę zasłużyć, a to nie jest takie łatwe na studiach. Przede wszystkim należy się starać i to cały czas, bo wystarczy jedna ocena, aby średnia ocen z danego roku na studiach drastycznie spadła. Otóż żeby ubiegać się w ogóle … Czytaj dalej Czy trudno jest dostać stypendium rektora

Czy trudno jest dostać stypendium rektora

Stypendium rektora

Na stypendium rektora dla najlepszych studentów trzeba sobie naprawdę zasłużyć, a to nie jest takie łatwe na studiach. Przede wszystkim należy się starać i to cały czas, bo wystarczy jedna ocena, aby średnia ocen z danego roku na studiach drastycznie spadła. Otóż żeby ubiegać się w ogóle o stypendium rektora trzeba mieć średnią co najmniej 4,0. To wcale nie jest taka niska średnia, zważywszy na to, że na studiach najwyższa ocena to ocena bardzo dobra. To, że mamy taką średnią wcale nie świadczy o tym, że dostaniemy stypendium, bo przecież wiele osób może mieć średnią powyżej 4,0. Liczy się to, kto będzie miał najwyższą średnią lub ewentualnie kto ma jakieś specjalne osiągnięcia na danym kierunku.

To ile osób dostanie stypendium rektora dla najlepszych studentów zależy też od tego, ile osób jest na danym kierunku studiów. Najczęściej stypendium dostaje 10% najlepszych studentów na danym kierunku. Przyjmując, że na prawie jest 5 tysięcy osób na jednej z uczelni, jeśli chodzi o studia dzienne, to stypendium dostanie tylko 500 osób. Jeśli studentów jest 50, to stypendium dostanie 5 osób. Nie jest więc wcale tak łatwo, tym bardziej, że jedni mają gorzej inni lepiej, bo np. mieszkają z rodzicami i mają mniej obowiązków w mieszkaniu.

Dodaj komentarz