Czy drinki z wódki i energetyka są zdrowe

Czy drinki z wódki i energetyka są zdrowe

Czy można robić drinka z wódki i napoju energetyzującego?

Drink przygotowany na bazie czystej wódki z dodatkiem napoju energetyzującego to bardzo popularny napój serwowany w klubach, na dyskotekach, a także przygotowywany na prywatkach.

Młodzi ludzie bardzo cenią sobie tego drinka. Niestety, nie jest to napój bezpieczny dla młodego człowieka.

Jeżeli pijemy sam alkohol, w momencie kiedy dostarczyliśmy do naszego organizmu zbyt duże ilości trunków, wysyła nam on ostrzegawcze sygnały. Czujemy się senni, kręci nam się w głowie, wymiotujemy. Zazwyczaj w takim momencie kończymy libację alkoholową i wracamy do domu. Natomiast napój energetyzujący pobudza, daje wrażenie pełni energii i sił. Kiedy pijemy te dwa napoje w parze, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ilość alkoholu którą wypijemy będzie nie do udźwignięcia przez nasz organizm. Pojąc takiego drinka, wydaje nam się, że nie jesteśmy pijani, czujemy się naprawdę dobrze. Niestety, jest to bardzo dobra i prosta droga do zatrucia alkoholem, które kończy się wizytą w szpitalu i problemami z wątrobą.

Taki drink również bardzo drastycznie i szybko podnosi ciśnienie, co może być niebezpieczne nawet dla młodych ludzi.

Zdecydowanie nie poleca się takich drinków. Osoby po ich wypiciu stanowią również duże zagrożenie dla społeczeństwa, ponieważ nie czują jak dużo wypili i często wsiadają po takim drinku za kierownicę samochodu.

Dodaj komentarz