Jak zrobić energetyzujące smoothie z mniszka i owoców

Jak zrobić energetyzujące smoothie z mniszka i owoców

Mniszkowo-owocowy smoothie to świetne orzeźwiające połączenie, dodatkowo świetnie smakuje. Postawi każdego na nogi, nawet po nieprzespanej nocy.
Na początek potrzebujemy dwóch garści świeżych liści mniszka. Oczyszczamy je dokładnie z wszelkich zanieczyszczeń. Następnie obieramy jedno dobrze dojrzałe kiwi, a na koniec obieramy dwa banany i kroimy w talarki. Wszystkie składniki wrzucamy do blendera i miksujemy na gładką masę. Jeśli nasz koktajl nie jest wystarczająco słodki, możemy do niego dodać łyżkę lub dwie miodu. Tak przygotowane smoothie wkładamy do lodówki na około 30 minut.
Należy pamiętać że napój z mniszkiem będzie miał wyrazisty i lekko cierpki smak. Jeśli taki smak nam nie odpowiada, możemy do napoju dodać 3 łyżki jogurtu naturalnego, który zneutralizuje charakterystyczną goryczkę. Koktajl najlepiej pić rano. Zawarte w nim witaminy i składniki odżywcze dadzą naszemu organizmowi ogromny zastrzyk energii która rano jest najbardziej potrzebna. Latem, kiedy potrzebujemy dodatkowego orzeźwienia, do smoothie możemy dodać trochę pokruszonego lodu dzięki temu koktajl dodatkowo nas ochłodzi.