Znalazła się zagubiona owca

Znalazła się „zaginiona owca”

Uratowana australijska owca, uwolniona od wełny ważącej 35 kilogramów.

Owcę można zobaczyć przed strzyżeniem grubej wełny w Lancefield w stanie Wiktoria w Australii 5 lutego 2021 r. Dzika i chora owca znaleziona w lesie w Australii, nazwana przez ratowników Baarack, miała runo prawie o połowę cięższe od dorosłego kangura po tym, jak została ostrzyżona po raz pierwszy od wielu lat.

Pracownicy powiedzieli, że strzygą 35,4 kg wełny z tego stworzenia. „Pod tą zagmatwaną, poruszającą się masą brudnego runa, ozdobioną niezliczonymi patykami, gałązkami i owadami … nie była australijska odpowiedź na yeti – ale owca” – napisali wolontariusze w poście na Facebooku.

Owca została znaleziona przez członka społeczeństwa, który skontaktował się z Edgar’s Mission Farm Sanctuary w pobliżu Lancefield, Victoria, około 60 kilometrów na północ od Melbourne, zgodnie z Mission’s Kyle Behrend. „Wydaje się, że Baarack był kiedyś owcą ze stada”, powiedział Behrend, „miał kiedyś kolczyki na uszach, jednak te wydają się być wyrwane przez grube runo wokół jego twarzy.

„Owce muszą być strzyżone co najmniej raz w roku, w przeciwnym razie runo nadal rośnie i rośnie, jak to miało miejsce w tym przypadku” – powiedział Behrend. Po bardzo potrzebnym strzyżeniu Behrend powiedział, że runo Baaracka ważyło 35,4 kilograma.

„Podczas gdy jego kopyta były w świetnym stanie od biegania po skałach w lesie, on był w trochę złym stanie. Miał niedowagę, a z powodu całej wełny wokół twarzy ledwo widział.”

„I chociaż kilka zadrapań rysuje teraz jego chude ciało, wraz z wrzodem, dziedzictwem jego niegdyś niewidomego na wełnę stanu, z których wszystko się zagoi, Baarack może teraz wyraźniej widzieć świat” – napisali wolontariusze na Facebooku.