Kot przegonił niedźwiedzia brunatnego

Kot przegonił niedźwiedzia brunatnego.

Kot Wasia przegania niedźwiedzia brunatnego w lasach wschodniej Syberii. Czarny kot wygrywa starcie stojąc między swoimi właścicielami a drapieżnikiem.

Zadziwiający filmik, na którym skromny kot domowy wygrywa walkę o terytorium z młodym niedźwiedziem brunatnym, został nakręcony 31 lipca przez grupę rybaków na północy obwodu irkuckiego.

Przyjaciele bawili się po dniu spędzonym nad rzeką Angara w pobliżu Ust-Ilimska, kiedy do ich obozu zbliżył się niedźwiedź brunatny.

Drapieżnik był kilka metrów od ogniska, kiedy kot Wasilij, lub Wasia, zabrany na wycieczkę jako towarzysz, rzucił się do przodu i stanął między ludźmi a niedźwiedziem.

Na filmie nagranym przez wędkarza Sergeya Tarasova widać, jak napuszony kot z wygiętym w łuk grzbietem i uniesionym ogonem stoi twardo przed zdziwionym drapieżnikiem.

Kot nie ruszył się z miejsca nawet wtedy, gdy niedźwiedź stanął wysoko na tylnych łapach, aby zaznaczyć sosnę, górując nad małym kotem.

Wędkarze, którzy wszyscy brzmią jak szczęśliwie odurzeni, próbują zmusić kota do odwrotu.

'Wasia odejdź stamtąd, powiedziałem! Patrzcie, jak on stoi, nawet się nie rusza! Nie wiedziałam, że mam tak nieustraszonego kota!” – mówi właścicielka kota.

'Tak, a ty go besztasz (w domu) za zrywanie tapet!’ – odpowiada jej męski towarzysz.

Po kilkuminutowym starciu niedźwiedź brunatny opuścił obóz, a kot obserwował jego i nie ruszał się z miejsca, dopóki potężne stworzenie nie zniknęło z pola widzenia.

Jeden z rybaków mówi: „Dobra robota Wasilij Wasiliewicz! To jest to, jesteś na pierwszej stronie! Największy kawałek mięsa jest twój!”.

Wideo zostało udostępnione przez przyjaciela, który wyjaśnił, dlaczego wędkarze nie poruszyli się podczas spotkania kota i niedźwiedzia.

'Myślisz, że mieli wstać lub uciec? Wtedy niedźwiedź na pewno by ich gonił.

'Moi przyjaciele byli przy ognisku i byli gotowi go użyć.

'Niedźwiedzie zazwyczaj nie podchodzą do ognisk, dodatkowo zapach dymu je przeraża.

'Powiedziałbym, że dobrze zrobili moi przyjaciele, bo zachowywali się spokojnie. Nie drgnęli, nie machali rękami.

'Kot stanął między właścicielami a niedźwiedziem. Dobra robota! Nieważne, jak mały jest kot, jego groźna postawa i dźwięk odstraszają duże zwierzęta, widziałem takie przypadki w internecie’ – powiedział mieszkaniec Ust-Ilimska Vladimir Vlasov.

Film jak kot atakuje niedzwiedzia.