Jak zrobić domowy majonez

Jak zrobić domowy majonez

Jak w przypadków produktów żywnościowych, również majonez przygotowany w domu, jest znacznie zdrowszy niż ten, który możemy zakupić w sklepie. Jego przygotowanie jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kila minut.

Do jego przygotowania będziemy potrzebować wysokiego naczynia, w którym będziemy ubijać majonez oraz mikser.

Bierzemy 1 jajko. Oddzielamy białko od żółtka. Białko pozostawiamy, a żółtko wrzucamy do wysokiego naczynia. Następnie dodajemy jedną łyżeczkę musztardy. W zależności od tego jaki smak chcemy uzyskać możemy dodać ostrej musztardy rosyjskiej lub łagodniejszej kremskiej albo stołowej. Nie zapomnijmy również o łyżeczce soli. Według upodobań można także dodać odrobinę pieprzu, czosnku lub jakiejś  innej ulubionej przyprawy. Przygotowujemy także szklankę oleju. Dodajemy odrobinę do pozostałych składników i zaczynamy miksować. W czasie ubijania dodajemy po odrobinie oleju stale mieszając, aż do uzyskania pożądanej, gęstej konsystencji.

Przygotowanie takiego majonezu zajmuje tylko kilka minut. Nie ma w nim konserwantów ani żadnych polepszaczy smaku. Taki domowy sos będzie świetnym dodatkiem do mięs, jajek i wszelkiego typu sałatek.