Implanty piersi uratowały życie kobiety

Implanty piersi uratowały życie kobiety.

Implanty piersi uratowały jej życie przed potencjalnie śmiertelnym postrzałem.
Dziwny przypadek kobiecych implantów piersi ratujących jej życie poprzez zatrzymanie kuli skierowanej prosto w jej serce, został opisany przez lekarzy w Kanadzie, który jest uważany za pierwszy w swoim rodzaju.

Przerażający wypadek ze szczęśliwym zakończeniem miał miejsce w Ontario w Kanadzie, a wydarzenie jest przedmiotem trwającego śledztwa. Policja nie była w stanie zidentyfikować strzelca, a użytej broni nie udało się odzyskać.

30-letnia Kanadyjka szła ulicą, kiedy poczuła „ciepło i ból” w lewej piersi. Ujrzawszy lejącą krew z ciała, poszła na pogotowie, skąd została przewieziona do szpitala.
Badania wykazały, że została postrzelona, ​​a kula trafiła w prawą dolną ścianę klatki piersiowej kobiety.

Lekarze poinformowali, że pocisk mógł się znaleźć w sercu kobiety, gdyby lewy implant nie zmienił kierunku trajektorii pocisku.

Kobieta miała tylko złamane żebro i utraciła implanty piersi.
Zdjęcia pokazują, że kula wyraźnie przeszła przez lewy implant, który skierował go do prawego implantu.


Zdjęcie po prawej pokazuje lewy implant piersi. Trajektoria pocisku przez implant jest wyraźnie pokazana. Prawy implant piersi pokazuje uszkodzenie spowodowane trajektorią pocisku.

Ten trójwymiarowy obraz pokazuje ranę wejściową na lewej piersi (prawa strzałka), drogę pocisku (środkowa strzałka) i pocisk zatrzymujący się w prawej bocznej ścianie klatki piersiowej (lewa strzałka).

W rezultacie, dzięki jej miseczkom piersi D, kobieta cierpiała tylko na złamane prawe żebro i utratę implantów piersi. Jej implanty zostały usunięte, a rany oczyszczone. W ramach środków ostrożności lekarze podawali jej antybiotyki .

Nieszczęśliwa historia ma szczęśliwe zakończenie.

Były też inne cztery podobne przypadki,w których w kobiecy implant piersi dostała się kula, przy czym przynajmniej w dwóch przypadkach implanty ratowały życie. Kto wiedział, że implanty piersi są kuloodporne?

Jednak według naukowców jest to pierwszy przypadek implantu odchylającego pocisk do „względnego bezpieczeństwa”.

Dodaj komentarz