Niebieskie psy zauważono w pobliżu opuszczonej fabryki

Niebieskie psy zauważono w pobliżu opuszczonej fabryki.

Wataha bezpańskich psów o jasnoniebieskim futrze przyciągnęła uwagę rosyjskiego internetu.

Zdjęcia psów wędrujących po śniegu w mieście Dzierżyńsk 370 kilometrów na wschód od Moskwy wywołały mieszane reakcje w mediach społecznościowych. Niektórzy porównali psy do postaci z kreskówek i filmów, a inni wyrażali oburzenie, że zdrowie bezpańskich zwierząt może być zagrożone.

Obserwatorzy powiedzieli, że psy mogły być narażone na działanie chemikaliów w pobliskiej opuszczonej fabryce, która produkowała pleksi i kwas cyjanowodorowy, nadając ich sierści przyciągający wzrok niebieski kolor.

Bezpańskie psy często wędrują w pobliżu budynków opuszczonej fabryki, które nadal przechowują chemikalia, takie jak siarczan miedzi, powiedział w czwartek państwowej agencji informacyjnej RIA Novosti były zarządca upadłości zakładu chemicznego.

Władze Dzierżyńska prowadzą obecnie negocjacje z zarządem firmy Orgsteklo w sprawie pozwolenia na wejście na teren zamkniętej fabryki, złapanie psów i ustalenie, co spowodowało, że ich futro zmieniło kolor na niebieski, poinformowała RIA Novosti.

Obrońcy praw zwierząt powiedzieli władzom miejskim, że według RIA Novosti zdrowie psów prawdopodobnie nie jest zagrożone.

„Według wstępnych oględzin psy są w zadowalającym stanie. Jutro specjaliści wejdą na teren fabryki chemicznej, odnajdą i zbadają zwierzęta”- poinformowała administracja miasta Interfax.