OMG

OMG

Skrót OMG jest bardzo często używany przez młodzież, który komunikują się ze sobą za pomocą komunikatorów internetowych takich jak gadu-gadu, czy też skype. Poza tym używają tego skrótu również na portalach społecznościowych typy Facebook, Nasza-Klasa, albo Twitter. A kończąc na zastosowaniu tego skrótu w sms-ach lub w zwykłych dialogach przeprowadzanych między sobą „na żywo”.

Skrót ten oznacza angielski tekst Oh My Good, co po polsku oznacza dokładnie „O mój Boże!”. Jednak wbrew pozorom, nie jest to żadne nawoływanie do Boga lub jakaś krótka modlitwa. Raczej młodzi ludzie używają tego bardzo kolokwialnie i w naprawdę przedziwnych sytuacjach.

Przykładem może być reakcja na szokującą wiadomość, która oznajmia jej najlepsza przyjaciółka, że Zosia z klasy III c, jest jednak w ciąży z chłopakiem, który niedawno ją zostawił. Oczywiście skrót OMG można używać z różnym nasileniem. Przy takiej wiadomości, to na pewno będzie niemalże krzyk jak najdłużej przeciągany. Czasami nastolatkowi zdarzy się skrót OMG powiedzieć, a raczej westchnąć go przy swoich rodzicach, którzy pytają się czy na pewno odrobił lekcje.

Jak widać jest naprawdę sporo zastosowań OMG. Wszystko jednak należy interpretować, zgodnie z kontekstem, w którym zostanie on użyty. Jest to oczywiście moda, która prędzej czy później minie, a sam tekst OMG zostanie zastąpiony nowym slangiem, który zostanie wymyślony przez nowe pokolenie.

Dodaj komentarz