Czy lody są niezdrowe

Czy lody są niezdrowe

Lody to bardzo popularny przysmak. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie wakacji i leniuchowania w przyjemnym słoneczku bez gałki ulubionych lodów. Zazwyczaj nie zadajemy sobie wtedy pytania czy nasz deser jest zdrowy. Warto jednak poznać na nie odpowiedź, żeby chociażby umieć wytłumaczyć naszemu dziecku i być bardziej świadomym konsumentem.

Zacznijmy od tego, że temat tego czy lody są zdrowe, powinniśmy rozważać odnośnie tradycyjnego lodowego wyrobu, który możemy kupić na porcje lub gałki w cukierniach z wieloletnią tradycją.

Produkty, które możemy kupić gotowe w sklepach są zdecydowanie mniej korzystne dla naszego zdrowia niż lody tradycyjne. Zawierają bowiem duże ilości konserwantów, barwników oraz spory dodatek cukru. Często nie są nawet produkowane na bazie śmietanki, lecz zostaje ona zastąpiona mlekiem w proszku. Jednak zarówno lody tradycyjne jak i sklepowe mają niewątpliwie parę plusów dla naszego zdrowia.

W przypadku lodów owocowych możemy pokusić się o stwierdzenie, że jest to w miarę niskokaloryczna przekąska. Niestety, lody z dodatkiem bakalii czy orzechów zawierają duże ilości kalorii.

Mają one również zdolność łagodzenia bólów gardła i zmniejszania obrzęków.

Nie są również ciężkostrawne, mogą je spożywać osoby z problemami żołądkowymi, a nawet z wrzodami.

Dają również świetne uczucie orzeźwienia i pomagają obniżyć temperaturę ciała w gorący i upalny dzień.

Mając ochotę na słodki deser z cała pewnością lepiej zdecydować się na lody, niż ciężkie i bardzo kaloryczne ciastko z masą.

Dodaj komentarz