Kto i kiedy wynalazł silnik spalinowy

Kto i kiedy wynalazł silnik spalinowy

Maszyna parowa i jej wpływ na XIX wiek sprawiły, że wynalazcy, których w tamtych czasach było nad wyraz wielu szybko zapragnęli czegoś więcej. Nowych, lepszych urządzeń, które pozwolą działać szybciej, zwłaszcza maszyną, oraz przyśpieszą produkcję i działanie fabryk i pojazdów.

Już w 1860 roku powstał przodek silnika spalinowego, silnik dwusuwowy, jednocylindrowy, który napędzany był na gaz ziemny. Nie zdał on jednak egzaminu w użytkowaniu. Dopiero w 1876 roku Nikolaus Otto zaprojektował i skonstruował pierwszy w historii silnik czterosuwowy i spalinowy. Dało to tym samym początek erze samochodów, które dzięki takiemu silnikowi mogły się rozwijać. Nikolaus Otto był Niemcem, synem rolnika, który nigdy nie pobierał nauk na uniwersytecie ani w szkołach technicznych. Był samoukiem i wynalazcą, który zajmował się konstruowaniem silników już od lat 70-tych XIX wieku. Udoskonalał je stopniowo aż do stworzenia silnika spalinowego. Z czasem udoskonalił również i wynaleziony przez siebie silnik. Wymyślił również elektryczny zapłon dla silnika benzynowego. Dzięki temu poza benzyną można było napędzać go również innymi rodzajami paliwa w ramach alternatywy dla benzyna.

Nikolaus Otto był twórcą i właścicielem Fabryki Silników Benzynowych Deutz. Był żonaty i miał siedmioro dzieci. Przed dworcem kolejowym w Kolonii, w której zmarł w 1891 roku, znajduje się jego pomnik.