Po co czytać książki

Po co czytać książki Czytanie książek Każdy rodzic słyszał niejednokrotnie to pytanie od swojego dziecka, kiedy każe się mu czytać szkolne lektury. Tak to już w życiu jest, że szkolne lektury nie do końca podobają się dzieciom i młodzieży, chociaż teraz nastąpiły duże zmiany i nawet Harry Potter znajduje się w wykazie takich lektur. Ważne, … Czytaj dalej Po co czytać książki

Po co czytać książki

Czytanie książek

Każdy rodzic słyszał niejednokrotnie to pytanie od swojego dziecka, kiedy każe się mu czytać szkolne lektury. Tak to już w życiu jest, że szkolne lektury nie do końca podobają się dzieciom i młodzieży, chociaż teraz nastąpiły duże zmiany i nawet Harry Potter znajduje się w wykazie takich lektur. Ważne, by wśród lektur były nie tylko poważne i trudne do czytania lektury, ale również takie, których czytanie sprawia przyjemność. To na pewno nakłoni nasze pociechy do czytania. Jak im jednak wytłumaczyć, że czytanie jest ważne?

Najlepiej gdyby rodzice sami dawali swoim dzieciom przykład i czytali codziennie, dla siebie. Jeśli dzieci jeszcze nie potrafią czytać, warto czytać dziecku już od najmłodszych lat, aby wpoić mu, że czytanie powinno być obowiązkiem każdego człowieka. 15 minut lektury dziennie to podstawa i nie chodzi tu o czytanie gazet czy plotek w sieci, ale o czytanie książek, których jest pod dostatkiem i każdy wybierze coś dla siebie.

Czytanie przede wszystkim wzbogaca. Nie tylko rozwija umiejętności językowe i człowiek znacznie lepiej mówi po polsku oraz poprawnie pisze, ale również wpływa na wyobraźnię, której rozwój u dziecka jest niesamowicie ważny. Czytanie zabiera w zupełnie inny świat, można dzięki niemu na chwilę oderwać się od otaczającej człowieka szarej rzeczywistości.

Dodaj komentarz