Jak złożyć papiery na studia

Jak złożyć papiery na studia Dokumenty na studia Wielkimi krokami zbliża się październik, który zapowiada nowy rok akademicki. Osoby, które nie złożyły jeszcze dokumentów na studia, raczej nie mają szans się na nie dostać, chyba że na jakichś uczelniach prywatnych. Dlaczego? To w czasie wakacji prowadzona jest rekrutacja na studia i zazwyczaj do końca sierpnia … Czytaj dalej Jak złożyć papiery na studia

Jak złożyć papiery na studia

Dokumenty na studia

Wielkimi krokami zbliża się październik, który zapowiada nowy rok akademicki. Osoby, które nie złożyły jeszcze dokumentów na studia, raczej nie mają szans się na nie dostać, chyba że na jakichś uczelniach prywatnych. Dlaczego? To w czasie wakacji prowadzona jest rekrutacja na studia i zazwyczaj do końca sierpnia listy rankingowe są zamknięte. Czasem jeszcze kiedy liczba osób na studiach spada, z dziekanatu dzwonią do dalszych osób z listy, by pytać, czy nie są może jeszcze zainteresowane studiowaniem danego kierunku. Odbywa się to we wrześniu, ale raczej nie ma co liczyć, że zadzwonią do nas z tych najbardziej obleganych kierunków studiów.

Na studia potrzebne jest na pewno podanie. Najważniejsze jest jednak świadectwo dojrzałości, bo to ono najbardziej wpływa na to, czy dostaniemy się na dane studia czy nie. Obecnie wszystko odbywa się przez internet i również system rejestracji studentów jest elektronicznych. Kandydaci muszą założyć swoje konto na specjalnej platformie danej uczelni i tam pilnować sobie dokładnie swoich terminów. Kiedy już dostaniemy informację, że dostaliśmy się na studia (na listach rankingowych online), musimy niezwłocznie dowieźć na uczelnie potrzebne dokumenty. To już zależy od tego, na jakiej uczelni studiujemy, bo na niektórych kierunkach wymagane są specjalne dokumenty (kwalifikacje, badania i wiele innych) na studia.