Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to gra akcji RPG z 2020 roku, opracowana i opublikowana przez CD Projekt. Został wydany na Microsoft Windows, PlayStation 4, Stadia i Xbox One 10 grudnia 2020 r., a na PlayStation 5 i Xbox Series X / S ukaże się w 2021 r. Akcja toczy się w Night City, otwartym świecie osadzonym we Wszechświecie cyberpunkowym. Gracze przyjmują perspektywę pierwszej osoby najemnika znanego jako V, który można dostosować do własnych potrzeb, który może nabyć umiejętności hakowania z opcjami walki wręcz i dystansowej.

Cyberpunk 2077 został opracowany przy użyciu REDengine 4 przez zespół około 500 osób, przekraczając liczbę, która pracowała nad poprzednią grą studia Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015). CD Projekt uruchomił nowy oddział we Wrocławiu, w Polsce i współpracował z Digital Scapes, Nvidia , QLOC i Jali Research, aby wspomóc produkcję. Twórca cyberpunka Mike Pondsmith był konsultantem, a aktor Keanu Reeves gra główną rolę. Oryginalną partyturę poprowadził Marcin Przybyłowicz, z udziałem kilku licencjonowanych artystów.

Cyberpunk 2077 dla Windows został powszechnie doceniony przez krytyków w momencie premiery; Jednak wielu graczy doświadczyło licznych błędów w podstawowych modelach Playstation 4 i Xbox One.

Gra otrzymała 8 milionów zamówień w przedsprzedaży na wszystkich platformach, co czyni ją najbardziej zamawianą grą wszechczasów, rekordem, który wcześniej posiadał Grand Theft Auto V przez Rockstar Games, wynoszący 7 milionów.