O czym jest film Lektor

O czym jest film Lektor. Lektor.

Jest wiele takich filmów, które potrafią wzruszyć i zostaną zapamiętane przez nas bardzo długo. Do takich filmów należy z pewnością Lektor. O tym jak dobry jest ten film świadczy również obsada aktorska. Główną rolę w filmie gra Kate Winslet, którą wszyscy pamiętają z fenomenalnej roli w Titanicu. O czym opowiada film? Rozpoczyna się w czasach po II wojnie światowej. Akcja toczy się w Berlinie. Aktualnie na świecie poszukuje się byłych hitlerowców, gestapowców, którzy prześladowali Polaków, Żydów i inne narodowości.

Młody chłopiec przypadkowo spotyka na ulicy starszą kobietę. Szybko się w niej zakochuje. W filmie pojawia się wiele scen miłosnych. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie to, że chłopiec musi niejako „płacić” kobiecie za współżycie z nią. A zapłata dokonuje się przez czytanie książek – po prostu czyta jej różne wielkie dzieła, a ona zaciekawiona słucha. Kobieta pewnego dnia dostaje awans i znika bez wieści. Chłopiec dorasta i zaczyna studia prawnicze.

Pewnego dnia na sali rozpraw toczy się sprawa przeciwko kobietom, dowodzącym w obozie Auschwitz. Jedną z nich jest była partnerka chłopca. Kobiety podsuwają sędzi dokument, że to ona dowodziła wszystkim. Sędzia prosi o próbkę pisma, ale kobieta nie zgadza się i przyznaje do winy. Chłopiec domyśla się, że nie potrafi pisać. Warto zobaczyć ten dramat!