Koniec Karnawału

Koniec Karnawału

Koniec Karnawału, które nazywane są również ostatkami będą miały miejsce w tym roku 5 marca. Jest to data ruchoma, która zawsze przypada przed dzień przed Środą Popielcową, czyli przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

Koniec Karnawału zazwyczaj świętuje się tak zwanym śledzikiem. Jest to ostatnia dozwolona impreza, oczywiście według  tradycji chrześcijańskiej, ponieważ od momentu rozpoczęcia Wielkiego Postu są oni zobowiązani do wstrzemięźliwości od hucznych zabaw. Chociaż 5 marca w tym roku będzie dniem, kiedy ogłoszono oficjalne ostatki, to oczywiście nie wszyscy w środku tygodnia są w stanie się bawić, chociażby ze względu na różne obowiązki.

Dlatego chyba najbardziej imprezowym dniem pod koniec karnawału jest sobota. Ostatni weekend przed Wielkim Postem, to tak naprawdę czas na huczne wybawienie się dosłownie do białego rana. Warto przypomnieć, że tak naprawdę 5 marca można się bawić jedynie do północy, i to zazwyczaj z świadomością, że następnego dnia trzeba normalnie funkcjonować i wypełniać wszystkie swoje obowiązki.

Oczywiście wybór należy do każdego z osobna, kiedy chce się iść bawić. Czasami właśnie osoby w weekendy pracują, ponieważ obsługują gości bawiących się na imprezach ostatkowych. Zatem mają one szansę odbić sobie dzień przed Środą Popielcową. Czyli jak było to w tym roku, mogli iść na ostatnią imprezę 5 marca.