Ostatki

Ostatki.

Karnawał to czas, kiedy intensywnie się bawimy. Organizowanych jest wtedy wiele różnych imprez, w tym również tych dla przebierańców. Okres karnawału zawsze rozpoczyna się od Sylwestra, natomiast kończy się w zależności, kiedy przypadnie Środa Popielcowa, czyli jednocześnie początek Wielkiego Postu. W tym roku Ostatki przypadły na wtorek 4 marca.

Teoretycznie większość osób mogłoby się wybrać na imprezę karnawałową, która jest już ostatnia przed Wielki Postem, na przysłowiowego śledzika. Jednak zwracając uwagę na fakt, że następnego dnia trzeba iść do pracy, do szkoły lub na uczelnię, a sama impreza może odbyć się maksymalnie do godziny 12, to tak naprawdę nie każdej osobie się chce lub opłaca się wychodzić z domu.

Dlatego uznaje się, że najlepszym momentem na wszelkiego rodzaju ostatkowe imprezy jest po prostu ostatni weekend przez rozpoczęciem Wielkiego Postu. Wtedy faktycznie można iść do dyskoteki, lub zrobić całonocną prywatkę u siebie w domu. Bardzo popularne w tym czasie są bale przebierańców, ludzie uwielbiają przebierać się za różne postacie.

W tym roku karnawał był bardo długo, bo aż ponad dwa miesiące. Jeśli Wielkanoc jest wcześniej, na przykład w drugiej połowie marca, wtedy automatycznie skraca się także czas karnawału. Wypada on wtedy przeważnie w lutym. Więc w tym roku mieliśmy sporo zabawy.