Co to jest telenowela

Co to jest telenowela

Telenowela to gatunek filmowy szczególnie popularny wśród kobiet. Na ogół telenowela postrzegana jest jako  historia miłości od pierwszego wejrzenia, mająca do przezwyciężenia ogrom trudności. Jednak zawsze kończy się szczęśliwie – zazwyczaj małżeństwem głównych bohaterów. Natomiast złe postacie ponoszą zasłużoną karę, zwycięża sprawiedliwość i dobro. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest także wielka pobożność głównych bohaterów.

Gatunek ten, mimo że jest przez wielu krytykowany posiada dużą rzesze fanów. Dlaczego telenowele są tak chętnie oglądane? Można powiedzieć, że stanowią doskonałe źródło rozrywki. Widz obserwując piękną scenerię, w której rozgrywają się romantyczne wątki, marzy o przeżyciu takiej historii. Angażuje się emocjonalnie, współczuje bohaterom i wzrusza się razem z nimi. Do grona najbardziej popularnych telenowel wyemitowanych w Polsce zalicza się m.in.:  „Otchłań namiętności”, której akcja rozgrywa się w tradycyjnej meksykańskiej wiosce. Nie brak w niej miłosnych intryg, zaskakujących zwrotów akcji, a także upragnionego happy endu. Do słynnych tytułów można zaliczyć również: „Paloma”, „Luz Maria”,  „Nie igraj z aniołem”. Jednak największym przebojem okazała się telenowela „Zbuntowany anioł”, w której główne postacie grają Natalia Oreiro i Facundo Arana.

W ramach przypomnienia, można wyróżnić telenowele: brazylijskie, hiszpańskie, argentyńskie, wenezuelskie. Wciąż powstają nowe telenowele, które cieszą się uznaniem, a także są chętnie oglądane i emitowane w telewizji.