Kiki Świat

Kiki Świat

źródło zdjęcia – Instagram

Kamil Goldmann wspólnie z żoną Kasią prowadzi kanał „Kiki Świat”. „Kiki Świat” to Vlog o życiu w przyczepie kempingowej, karawaningu, podróżach oraz spełnianiu marzeń.

Kamil z Kasią podróżuje od początku – jak się poznali od 2006 roku, tylko wcześniej nie nagrywał filmów. W 2009 roku wzięli ślub.

Przygoda Kamila z YouTube zaczęła się 8 marca 2017 roku. W tym dniu Kamil dodał pierwszy film o tym, jak planuje (z żoną Kasią i trójką dzieci Szymonem, Nadią i Anią) kupić przyczepę kempingową.

You Tube zablokował na kanale Kiki Świat komentarze z powodu pokazywania na filmach dzieci. Niektóre filmy są hejtowane – co boli Kamila – „jak wbijanie szpili”, ale stara się szybko zapomnieć o tym i robić swoje. Czasami przez negatywne komentarze Kamil ma ochotę przerwać nagrywanie filmów. Wstydzi się za te osoby co bardzo wulgarnie odnosili w swoich komentarzach.

Wiek Kamila – 35 lat – urodził się w grudniu 1984 roku. Kamil twierdzi że jest najgorszym ojcem na świecie i ojcostwo go przerasta – czego nie widać na filmach. Kamil podróżował od małego z rodzicami, co roku jeździł pod namioty w góry i za granicę do Bułgarii, bardzo cenił ten czas i te podróże, tak Go zafascynowały że kontynuuje podróże z rodziną.

Wiek Kasi – 34 lata- urodziła się w maju 1985 roku. Kasia od 12 lat jest na diecie bezglutenowej – ma celiakie. Kasia bardzo lubi czytać książki i lubi się dokształcać. W szkole podstawowej ucząc się geografii o cieśninach – Kasia marzyła żeby znaleźć się w cieśninie Gibraltarskiej i po latach spełniła marzenie. Dzięki Kamilowi pierwszy raz wyjechała za granicę kraju w 2007 roku.

Kamil oprócz podróżowania uwielbia grać na gitarze, perkusji, keyboardzie, lubi tworzyć muzykę i pisać teksty.

W pierwszym tygodniu prowadzenia kanału – kanał Kiki Świat miał 2 subskrybentów i dla tych dwóch osób Kamil postanowił nagrywać filmy.

Po zakupie przyczepy oglądalność kanału zaczęła się zwiększać. Z czasem pojawiło się wiele ciekawych tematów do pokazania przez Kamila, od tego czasu systematycznie nagrywa filmy o karawaningu.

Kanał Kiki Świat zaciekawił dużą liczbę widzów, ponieważ byli zainteresowani – jak to jest mieć i podróżować w przyczepie kempingowej.

źródło zdjęcia – Instagram

Kanał Kiki Świat ma prawie 400 tyś. subskrypcji – a najlepsze filmy oglądalność ponad 3 mln wyświetleń.

Celem Kamila i rodziny nie był zakup samej przyczepy, ale spełnienie marzenia o odbyciu podróży po Europie z trójką dzieci, przyczepa była tylko narzędziem potrzebnym do realizacji tego celu.

Po wielu miesiącach przygotowań Kamil z rodziną – 12 maja 2018 roku wyruszył w podróż z przyczepą kempingową.  Przez półtora miesiąca rodzina żyła w przyczepie i podróżowała po Europie.

Kamil codziennie nagrywał filmy na kanał Kiki Świat, aby przybliżyć widzom jakie są zalety i wady życia w przyczepie.

Kanał Kiki Świat pokazuje filmy bez wulgaryzmów i przekleństw, dlatego można je oglądać razem z dziećmi.

Wiele odcinków na kanale poświęconych jest związanych z naprawą, eksploatacją i ulepszeniem przyczepy kempingowej.

źródło zdjęcia – Instagram

Na kanale Kiki Świat można zobaczyć wiele ciekawych miejsc w całej Europie i także w Polsce, które możemy „zwiedzić” siedząc przed ekranem.

Nazwa kanału KiKi Świat powstała od imion: Kasia i Kamil i Świat = KiKi Świat.

Przyczepa którą podróżuje Kamil z rodziną to angielska przyczepa kempingowa Bailey Discovery Limousine. Różni się  tym, że ma wejście po lewej stronie w porównaniu do przyczep europejskich. Na polu kempingowym nie ma znaczenia strona drzwi, bo można obrócić przyczepę tak jak się chce. Małym problemem podczas postojów na poboczu (często w trasie) jest trochę niebezpiecznie, ponieważ wyjście jest na drogę, a nie na „pobocze”. Należy uważać na dzieci.

źródło zdjęcia – Instagram

Kamil z Kasią prowadzi własną działalność. Sprzedają  poradniki o budowie domu – które nagrali przy pomocy taty,  poradniki o grze na perkusji, oraz dodatkowo zarabiają na wynajmie 3 mieszkań i „dodatkowe” zyski z kanału Kiki Świat – 400 tyś subskrypcji.

Kamil z rodziną mieszkają w Gołaszynie niedaleko Leszna.