Czy warto posłuchać płyty Kreona -Adamowe plemię

Czy warto posłuchać płyty Kreona -Adamowe plemię

W latach 80 zespół Kreon szokował swoim wizerunkiem i graną agresywną muzyką. Wtedy należał do kręgów thrash metalu i krajowej czołówki. Niespodziewanie, na początku lat 90 zespół po prostu zniknął ze sceny. Dopiero w 2012 roku Kreonowi udało się wrócić z albumem Adamowe plemię.
Kiedyś Kreon grał ostrą muzykę, którą można by było porównać do twórczości Kata. Teraz jest o wiele delikatniej. Śpiew Zarana z demonicznego, zmienił się na o wiele bardziej melodyjny wokal. Tempo zwolniło, całość jest o wiele mnie surowa i drapieżna. W kompozycjach na Adamowym plemieniu jest całkiem sporo eksperymentów i wstawek melodyjnych. Adamowe plemię niczym nie przypomina drapieżnego Kreona sprzed lat. Tekstowo natomiast nadal jest jak kiedyś. Zaran w swoich tekstach krytykuje ludzką naturę i wytyka popularne błędy ludzi, często natury moralnej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim utwór ‘Są cuda na ziemi’. Wyróżnia się on pod wieloma względami i jest bardzo majestatyczny w swojej formie.
Kreon bardzo się zmienił, muzycy dorośli co bardzo słychać. Nie mniej jednak warto jest posłuchać tego materiału. Odbiega on od poprzedniej konwencji zespołu, ale nadal jest bardzo ciekawą propozycją dla amatorów mocniejszego grania.