Ryby z ludzką buzią i ostrymi zębami znalezione w Malezji, mogą cię przerazić!

Ryby z ludzką buzią i ostrymi zębami znalezione w Malezji, mogą cię przerazić!

Głębokie morze jest pełne tajemniczych stworzeń i gatunków ryb, których większość z nas nawet nie jest świadoma. Więc raz na jakiś czas, kiedy te stworzenia się pojawiają, przerażają nas. Teraz w Malezji zauważono rybę o wyraźnie ludzkiej szczęce i ostrych zębach. Zdjęcia dziwnie wyglądających ryb zostały udostępnione na Twitterze i nic dziwnego, że ludzie są przerażeni. Ale czy jest to kiedyś dziwna sklonowana ryba, czy też tak wygląda jej normalny wygląd? Ta ryba nazywa się Triggerfish, a jej wygląd ma wiele wspólnego z jej nazwą. Ponieważ bardzo ludzko wyglądająca szczęka z pewnością może przerazić człowieka.

Zdjęcia tej ryby pojawiły się na Twitterze około tygodnia temu. Użytkownik Twittera opublikował wideo z przetłumaczonym podpisem. „Jej usta są gorętsze niż moje”.

Ryba ma zęby podobne do człowieka, co sprawia, że jej wygląd jest jeszcze bardziej przerażający. Zdjęcia poszły  świat, a ludzie reagowali zabawnymi memami i GIFami w komentarzach. Ale pozostaje pytanie, czy to prawda? Tak to jest prawda. To Triggerfish, który żyje w siedliskach raf koralowych, występujących zwłaszcza w rejonie oceanicznym Indo-Pacyfiku. Czy to najdziwniejsze stworzenia morskie, jakie kiedykolwiek widziano?

Triggerfish to kolorowe ryby, które żyją w subtropikalnych oceanach i przybrzeżnych siedliskach raf koralowych. Rogatnica występuje w wodach Malezji, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu i wokół Borneo; w tym rafy koralowe Redang, Tioman i Sipadan. Są bardzo porywcze.

Ich głowa jest duża i ma usta o mocnych szczękach i zębach. Ich oczy są daleko od ust, prawie na czubku głowy (jak widać na zdjęciach). Każda szczęka zawiera rząd czterech zębów po obu stronach, podczas gdy górna szczęka zawiera dodatkowy zestaw sześciu przypominających płytkę zębów gardłowych. Ryby ucztują na skorupiakach, mięczakach, jeżowcach i stworzeniach z ochronnymi muszlami i kolcami. Stają się agresywne, chroniąc swoje jaja i potrafią bronić ich nawet przed interwencją człowieka – płetwonurka. Rogatnic tytanowy stanowi poważne zagrożenie dla nurków, ponieważ ma potężne zęby.