Jak uczyć się matematyki

Jak uczyć się matematyki Nauka matematyki Z matematyką nie ma żartów, ponieważ jeśli już raz opuści się jakiś materiał, niewiedza będzie się ciągnąć za nami przez wszystkie lata nauki, aż do nadrobienia danego materiału. Jest to jeden z tych przedmiotów, na które należy uczyć się na bieżąco. Niestety w Polsce największy problem wśród uczniów jest … Czytaj dalej Jak uczyć się matematyki

Jak uczyć się matematyki

Nauka matematyki

Z matematyką nie ma żartów, ponieważ jeśli już raz opuści się jakiś materiał, niewiedza będzie się ciągnąć za nami przez wszystkie lata nauki, aż do nadrobienia danego materiału. Jest to jeden z tych przedmiotów, na które należy uczyć się na bieżąco. Niestety w Polsce największy problem wśród uczniów jest właśnie z matematyką. Dlaczego tak się dzieje? Czy w Polsce mamy słabych nauczycieli tego przedmiotu? Nauczyciele są dobrzy, choć czasami jest to również wina nauczyciela, ale to uczniowie są sami sobie winni, że nawet nie starają się posiąść matematycznej wiedzy albo chcą ją ogarnąć w bardzo krótkim czasie, co jest po prostu niemożliwe.

Jeśli nie wystarczają nam zajęcia w szkole, by dobrze zrozumieć matematykę, warto zapisać się na kółko matematyczne (nie dla prymusów, ale dla tych, którzy chcą sobie coś przypomnieć). Wielu nauczycieli organizuje takie kółka i są one zupełnie za darmo. Zawsze można też skorzystać z korepetycji, bo kiedy siedzi się z kimś sam na sam, dużo łatwiej i szybciej jest coś konkretnego zrozumieć. Można też skorzystać z możliwości, jakie dają specjalne portale do nauki matematyki – szczególnie przed maturą. Można nawet zapisać się na internetowe kursy matematyczne, które na pewno wiele nam pomogą. Sami jednak musimy tego naprawdę chcieć.

Dodaj komentarz