Jak zrobić domowy budyń

Jak zrobić domowy budyń

Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju budyniów. Ta mleczna przekąska jest lubiana przez małych i dużych. Niestety, w gotowych mieszankach znajduje się mnóstwo konserwantów. Dlatego warto poznać sposób na to, aby przygotować ten deser w domu. Poza tym, czasem mamy ochotę na smaczną przekąskę, a nie mamy pomysłu na to, co możemy przygotować. W takiej sytuacji dobrym wyjściem jest właśnie domowy budyń.

Do przygotowania takiego deseru będziemy potrzebować dwóch rodzajów mąki: ziemniaczanej i pszennej. Trzeci niezbędnym składnikiem będzie mleko. Nie zapominajmy także o cukrze.

Szklankę pojemności 250 ml napełniamy do połowy mlekiem. Do tej ilości płynu dodajemy po 1,5 łyżek mąki ziemniaczanej i mąki pszennej oraz 2 łyżki cukru. Bardzo dokładnie mieszamy. Najlepiej jeśli zrobimy to za pomocą małej trzepaczki. Do garnka wlewamy 450ml mleka i zagotowujemy je. Kiedy mleko zaczyna się gotować wlewamy do garnka wcześniej przygotowaną mieszaninę pozostałych składników. Bardzo szybko mieszamy przez cały czas, aż  nasz budyń nie zgęstnieje. Gotowe!

W zależności od tego jaki smak chcemy uzyskać możemy dodać  do szklanki odrobinę wanilii lub kakao.

Taki deser jest bardzo szybki i smaczny. Budyń domowy możemy również wykorzystać jako podstawę do masy tortowej (miksujemy z kostką margaryny). Jeżeli lubimy bardziej gęsty budyń dodajmy większą ilość mąki ziemniaczanej, a jeżeli rzadszy zmniejszmy jej dodatek.

Ma on odrobinę inną konsystencję, niż ten przygotowany z torebki.