Śniadanie

Śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Daje nam energię do działania zaraz po obudzeniu się. Dlatego posiłek ten powinien być odpowiednio zbilansowany. Nie powinniśmy również go lekceważyć i wychodzić z domu bez jedzenia. Warto również pamiętać o drugim śniadaniu.

Co na śniadanie?

Możliwości jest bardzo wiele. Wszystko zależy od tego, ile mamy czasu na zrobienie śniadania, jaki jest nasz gust smakowy, oraz nasze zalecenia zdrowotne. Pamiętać należy o tym, iż śniadanie nie może być ciężkie tłuste.  Lepiej zatem zrezygnować ze smażeniny, zwłaszcza np.: boczku. Na pierwszy posiłek polecam wybrać warzywa i owoce. Jeżeli mamy czas możemy przygotować szybką i prostą sałatkę np.: z sałaty, szczypiorku i rzodkiewki. Warto również włączyć do swojej diety nabiał, np.: jajka, czy ser. Coraz częściej odradza się również jedzenie białego pieczywa. Zamiast tego warto użyć chleba razowego, bądź pełnoziarnistego. Jest on bowiem mniej tuczący i dostarcza więcej cennych mikroelementów.

Kawa, herbata, a może woda?

Wiele osób zastanawia się, czy herbata i kawa na śniadanie to zdrowy wybór. Tak, żaden z tych napojów nie jest szkodliwy dla zdrowia. O ile pijemy je w rozsądnych ilościach, maksymalnie 4 filiżanki na dobę. Do kawy możemy dolać mleko, aby uzupełnić braki wapnia. Herbatę czarną możemy Zaś zamienić na oczyszczającą zieloną, bądź dostarczającą więcej energii czerwoną. Jeżeli zaś w naszej kanapce zabrakło warzyw, to warto wypić sok, najlepiej świeżo wyciskany.

II śniadanie

II śniadanie jest tak samo ważne jak pierwsze.  Warto jednak przygotować II śniadanie samemu w domu. Objadanie się jedzeniem zakupionym w barze Fast food, bądź kupionym słodkim rogalikiem niekoniecznie wyjdzie nam na zdrowie.

Najpopularniejszym sposobem na II śniadanie jest kanapka. Wynika to z wygody jej spożywania w warunkach dalekich od domowych.  Tak samo jak w przypadku pierwszego śniadania kanapka powinna być lekka i nietucząca. Dodatkowo powinniśmy ją sporządzić ze składników, które nie psują się łatwo. Najlepsze w tym przypadku będą sałata, ser żółty, suszone wędliny. Zamiast  kanapki możemy również wziąć ze sobą dowolny owoc, np.: banan, czy jabłko.