Co na kaca

Co na kaca

Chyba nikt nie lubi następnego dnia obudzić się na wielkim kacu. Taka przypadłość zazwyczaj ma miejsce, jeśli dzień wcześniej wypiliśmy zbyt dużą dawkę alkoholu. Kac objawia się ogromnym bólem głowy, sporym pragnieniem, nadwrażliwością na światło, czy zbyt głośny dźwięk.

Jakie są sposoby na uporczywego kaca? Nie bez powodu były imprezowicz ma odruch sięgania po sok z kiszonych ogórków. Faktycznie zawarta w nim witamina C działa zbawiennie. Dzięki temu również mamy odpowiedź na to co, nam najbardziej będzie pomagało w ciężkich chwilach. Zażywanie witaminy C, jest faktycznie bardzo pomocne.

Oprócz tego, nie powinniśmy się w tym dniu za bardzo przemęczać. Leżenie w łóżku może rzeczywiście nieco chociaż załagodzić zawroty głowy oraz nudności, jakie im towarzyszą. Jeśli jednak chcemy się o wiele szybciej pozbyć szkodliwych toksyn z naszego organizmu, to dobrze jest się nieco bardziej wysilić. Dobrze jest zatem zacząć od orzeźwiającego, najlepiej zimnego prysznica. To nieco postawi chorego na nogi. Oczywiście, ma ochotę on od razu uciekać do łóżka. Jednak dobrym pomysłem okaże się wyjście na świeże powietrze. Trzeba jednak wcześniej spróbować przełknąć coś do jedzenia, żeby nie było problemów z zasłabnięciem. Mimo wszystko należy cały czas pamiętać, że nasz organizm w takich chwilach jest zdecydowanie osłabiony i nie można przesadzać z eksperymentami tego dnia.