Jak zrobić konfitury z jeżyn

Jak zrobić konfitury z jeżyn

By przygotować konfitury jeżynowe należy wypłukane i oczyszczone jeżyny ułożyć warstwami w rondlu, przesypując je cukrem. Należy na to zużyć dwa litry jeżyn oraz 3 szklanki cukru. Naczynie przykrywamy ścierką i odstawiamy w chłodne miejsce do następnego dnia, tak by owoce mogły puścić sok. Następnie, jeżyny w rondlu doprowadzamy do wrzenia i zostawiamy do ostygnięcia. Zlewamy z owoców sok, zagotowujemy i wrzącym zalewamy ponownie owoce. Te czynności powtarzamy trzy razy.
Następnie zlewamy sok z owoców. Do jeżyn dodajemy sok wyciśnięty z jednej dość dużej cytryny. Sok z jeżyn zagotowujemy i zalewamy owoce. Po tych czynnościach jeżyny powinny być szkliste a cały sok bardzo gęstym syropem.
Wszystko razem zagotowujemy. Jeszcze gorące konfitury przekładamy do słoików. Słoiczki nakrywamy pergaminem nasączonym spirytusem i zamykamy szczelnie. Zamiast nagrywania pergaminem, możemy również zamknąć słoiki i je pasteryzować przez około 15 minut. Tak przygotowane konfitury możemy używać do deserów, oraz jako dodatek do herbaty. Same również smakują świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *