Jak zrobić groga

Jak zrobić groga

Grog to popularny drink którego kiedyś ludzie często stosowali w pierwszej fazie przeziębienia. Ma on silne właściwości rozgrzewające i dużą zawartość witamin z cytrusów. Dodatkowo jest bardzo atrakcyjny pod względem walorów smakowych.
Jedną pomarańczę parzymy gorącą wodę i kroimy w plasterki o grubości około 0,5 centymetra. Z drugiej pomarańczy ocieramy skórkę, w razie potrzeby jeszcze bardzo drobno siekamy. Gotujemy 1,5 litra wody, dodajemy do niej dwie szklanki cukru oraz otartą pomarańczową skórkę. Następnie parzymy pół szklanki mocnej czarnej herbaty. Napar dodajemy do wody z cukrem i skórką. Później dodajemy jeszcze sok świeżo wyciśnięty z czterech cytryn oraz pół litra rumu. Wszystkie składniki dobrze mieszamy, cukier powinien być całkowicie rozpuszczony.
Do każdej szklanki o szerokim dnie wkładamy po plasterku pomarańczy. Najlepiej, gdyby pomarańcze przylegało do dna. Następnie jeszcze gotowy napój rozlewamy do przygotowanych szklanek. Przed spożyciem można delikatnie rozgnieść pomarańczę słomką dołączoną do drinka. Nada to jeszcze bardziej cytrusowego smaku całemu drinkowi.