Jak zrobić konfiturę różaną

Jak zrobić konfiturę różaną

Przyrządzanie konfitur różanych zaczynamy od oczyszczenia dwóch ubitych szklanek płatków róży spożywczej. Odcinamy białe końcówki płatków. Następnie płatki wkładamy do miski i zasypujemy dwoma szklankami cukru.
Płatki razem z cukrem zaczynamy ucierać drewnianą pałką, aż cukier przestanie być wyczuwalny. Do tego zabiegu można również użyć miksera, jednak ucierane pałką są o wiele lepsze w smaku. Zabiera to jednak o wiele więcej czasu. Do powstałej mieszaniny dodajemy szczyptę kwasku cytrynowego i dalej ucieramy przez chwilę, by wszystkie składniki się dobrze połączyły.
Słoiki do konfitur dokładnie wyparzamy. Gotową masę przekładamy do słoików i mocno zakręcamy. Ważne by słoiki były szczelne. Tych konfitur nie trzeba pasteryzować ciepłem. Wystarczy, że będą przechowywane w lodówce.
Tak przygotowane konfitury są pyszne i mają bardzo intensywny aromat oraz smak. Idealnie nadają się jako dodatek do tradycyjnej, czarnej herbaty. Równie dobrze nadaje się jako nadzienie do pączków i babeczek, oraz jako dodatek do wielu innych ciast i deserów.