Drukowane maski oszukały systemy rozpoznawania twarzy

Drukowane maski oszukały systemy rozpoznawania twarzy.

Firma Kneron, zajmująca się rozwiązaniami AI, oszukała banki, kontrole graniczne i technologię lotniskową za pomocą drukowanych masek.

Rozpoznawanie twarzy staje się coraz bardziej rozpowszechnione jako narzędzie bezpieczeństwa, od organów ścigania po smartfony i korporacje. Jest używane do uważnego kontrolowania, kto uzyskuje dostęp do jakich lokalizacji lub urządzeń.

Jednak ta metoda bezpieczeństwa może nie być tak niezawodna, jak mogłoby się wydawać.

Naukowcy z AI firmy Kneron oszukali systemy rozpoznawania twarzy na przejściach granicznych, banków i lotnisk poprzez noszenie masek z drukowaną twarzą innych ludzi.

Narzędzia do rozpoznawania twarzy.

Systemy rozpoznawania twarzy zostały przyjęte z otwartymi ramionami na wielu lotniskach, ponieważ skracają czas oczekiwania.

Szybka identyfikacja osób poprzez skanowanie ich twarzy i porównywanie ich ze zdjęciami paszportowymi sprawiła, że ​​przejścia graniczne są wygodne i wydajne.

Jest to integralne ze względów bezpieczeństwa, jednak wygląda na to, że te systemy nie są tak niezawodne, jak im przypisujemy.

Firma Kneron postanowiła przetestować tą technologie i zleciła naukowcom wydrukowanie masek przedstawiających różne twarze, a następnie przejście przez systemy rozpoznawania twarzy.

Okazuje się, że te maski były w stanie oszukać systemy .

To nie były nawet misternie drukowane maski. Należy jednak zauważyć, że nie były to tanie plastikowe, które można znaleźć w sklepach z kostiumami prezydenta Trumpa lub królowej Anglii.

Oszukiwanie systemów za pomocą masek z nadrukiem.

Testując systemy na trzech różnych kontynentach , badacze Knerona nosili maski przedstawiające twarz innej osoby, zanim przystąpili do próby podrobienia narzędzi do rozpoznawania twarzy.

Oszukali tablety płatnicze prowadzone przez chińskie firmy AliPay i WeChat. Oszukali również system rozpoznawania twarzy na przejściu granicznym w Chinach, a także przelatując przez systemy lotniska Schipol w Amsterdamie w Holandii.

To trochę niepokojące, że drukowane maski mogą oszukać taką technologię.

Jednak bardziej zaawansowana technologia rozpoznawania twarzy, taka jak obrazowanie światłem, nie dała się tak łatwo oszukać. Technologia wykorzystywana przez Huawei i Apple ID nie została oszukana, gdy badacze próbowali je oszukać.

Ochroniarze wyrazili zgodę na przeprowadzenie przez badaczy badań, które były nadzorowane. Zwykle w pobliżu urządzeń do rozpoznawania twarzy znajdują się ludzie, więc można by mieć nadzieję, że zauważyliby kogoś noszącego maskę, gdyby nadarzyła się okazja.