Jak tłumaczyć sny

Jak tłumaczyć sny

Tłumaczenie snów

Są tacy, którzy wierzą w magiczne znaczenie marzeń sennych, a są również tacy, którzy całkowicie odrzucają taką możliwość. Jakby nie było, każdemu czasem zdarzają się takie sny, które czujemy, że coś nam przekazują, że przed czymś nas przestrzegają lub zapowiadają coś zupełnie nowego. Niejednemu z nas śniło się na pewno to, co wydarzyło się kilka dni później. Zbieg okoliczności? Możliwe, takie rzeczy przecież mogą się zdarzyć. Najpierw warto wyjaśnić jednak, czym są sny.

Jest to zupełnie nieświadoma i niekierowana przez umysł człowieka aktywność mózgu, a dokładnie komórek nerwowych, które w tym czasie odpoczywają. Śnimy całą noc, ale pamiętamy tylko te sny, które śnią się w fazie snu płytkiego (i z tymi czasem mamy problem, by je sobie przypomnieć!). Najczęściej śnimy o czymś, co nam się przydarzyło do dwóch tygodniu wstecz lub też, co chcielibyśmy, by się wydarzyło, bo często o czymś myślimy. To jest paradoks snu – śni nam się coś, o czym pomyśleliśmy raz lub śni nam się to, o czym myślimy ciągle.

Mówi się, że sny tłumaczy się na odwrót – jeśli ktoś z rodziny umrze w naszym śnie, oznacza to, że będzie żył długo; jeśli ktoś się narodzi – w rzeczywistości ktoś umrze. Czy to się sprawdza? Zdania są podzielone.