Jak zrobić ściągę

Jak zrobić ściągę Jak przygotować dobrą ściągę? Oczywiście na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że zdecydowanie lepiej jest w ogóle nie ściągać, tylko porządnie się nauczyć. Wtedy będziemy z siebie znacznie bardziej zadowoleni, jeśli otrzymamy pozytywną ocenę. Nie zawsze jest jednak czas na to, by nauczyć się na sprawdzian, kartkówkę czy jakiś egzamin. Wtedy przychodzą nam … Czytaj dalej Jak zrobić ściągę

Jak zrobić ściągę

Jak przygotować dobrą ściągę?

Oczywiście na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że zdecydowanie lepiej jest w ogóle nie ściągać, tylko porządnie się nauczyć. Wtedy będziemy z siebie znacznie bardziej zadowoleni, jeśli otrzymamy pozytywną ocenę. Nie zawsze jest jednak czas na to, by nauczyć się na sprawdzian, kartkówkę czy jakiś egzamin. Wtedy przychodzą nam do głowy różne pomysły na temat tego, jak zrobić ściągę. Pisanie na karteczkach, wkładanie ściąg do kieszeni, pisanie sobie po rękach jest niebezpieczne, bo nie wiadomo, czy nauczyciel tego nie zauważy. Poza tym takie ściągi są najczęściej niewielkie, a co jeśli egzamin jest naprawdę obszerny i trzeba zrobić dużą ściągę?

Wtedy można zrobić ściągę – rulonik. Jest to ściąga, do której wykonania potrzeba 2 równe kawałki drewienka z wykałaczek, nić oraz długa ściąga i taśma klejąca. Końcówki ściągi należy zaczepić o wykałaczki, a następnie wystarczy już tylko zwinąć ściągę i zabezpieczyć nitką. Trudno to wszystko wytłumaczyć, pisząc, ale sposób na długą ściągę z filmikami można znaleźć bardzo łatwo w internecie na YouTube czy Spryciarze.pl. Taka ściąga potrafi zmieścić naprawdę sporo wiedzy, a obracanie jej jest proste i bezpieczne na lekcji. Jeśli nie mamy czasu, by się uczyć, należy jak najszybciej skonstruować dla siebie taką właśnie pomocną ściągę, która uchroni nas przed złą oceną.