Jak zrobić obiad tanim kosztem

Jak zrobić obiad tanim kosztem

Zrobienie obiadu tanim kosztem nie jest trudnym zadaniem, wystarczy nieco kreatywności i zmysł oszczędzania. Zawsze dziwie się, kiedy ludzie wydają na przygotowanie obiadu ogromne sumy pieniędzy, a przecież można jeść zdrowo i dobrze za małe pieniądze.

Chyba najtańszą do przygotowania zupą jest rosół – jest to częsty obiad w polskich domach. Ja sama lubię rosół z kurczaka, który jest najtańszy do przygotowania. Na 3 litrowy garnek rosołu trzeba kupić dwie ćwiartki z kurczaka za około 5 złotych, „jarzynkę”, czyli warzywa za około 3 złote, makaron za 2 złote i przyprawy. Koszt przygotowania rosołu dla 4 osobowej rodziny to zaledwie 10 złotych. Gdyby na rosole ugotowało się zupę pomidorową czy pieczarkową to jej koszt byłby niższy niż 15 złotych. To naprawdę bardzo mało, a zupa przygotowana w domu jest sycąca i nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Tanim kosztem można też przygotować drugie danie. Wystarczyłoby kupić kilka ćwiartek z kurczaka – najlepiej tyle, ile osób w rodzinie. Koszt czterech ćwiartek to około 10 złotych, do tego należy kupić rękaw foliowy do pieczenia za 2 złote, przyprawę do kurczaka i paprykę słodką, główkę czosnku. Kurczaka należy lekko posolić i posypać przyprawą do kurczaka oraz papryką – mięso trzeba dokładnie natrzeć i włożyć do foliowego rękawa by piec je przez 50 minut w 180 stopniach w piekarniku. Koszt przygotowania obiadu dla czterech osób to znów około 15 złotych.

Jak widać da się gotować tanio, wystarczy mieć jakiś pomysł na obiad. Oczywiście nie zawsze da się gotować tanio, ja sama uważam że jeśli wydamy na składniki do dania 20-30 złotych to w przypadku kilku osób w rodzinie ten wydatek nadal się opłaca.

Dodaj komentarz