Czy da się nauczyć gotowania

Czy da się nauczyć gotowania

Według mnie każdy jest w stanie nauczyć się gotowania bez względu na to jakiej jest płci i ile ma lat. Niestety, panują stereotypy że to kobieta ma gotować, a mężczyźnie nie jest to potrzebne. Według mnie wcale nie powinno tak być i polskie myślenie powinno w tej kwestii się zmieniać.

Jeśli chcemy nauczyć się gotowania dla samych siebie to bardzo dobrze, ale większości osób potrzebna jest odpowiednia motywacja. Najlepiej jeśli otrzyma się ją od rodziny lub partnera. Warto namawiać kogoś do tego, by zaczął naukę gotowania. Na pewno każda kobieta byłaby zadowolona gdyby po przyjściu z pracy miała obiad ugotowany przez ukochanego i to nie tylko od wielkiego święta. Aby nauczyć się gotować można zapisać się na kurs gotowania czy do szkoły kucharskiej, jednak nie jest to konieczne. Gotowania można się nauczyć choćby podpatrując programy telewizyjne jak Ugotowani czy Top Chef. Najlepiej jednak gotuje się podpatrując na żywo, np. mamę w trakcie gotowania. Dobrą metodą na naukę jest tez próba gotowania – nawet jeśli coś nie wyjdzie to na przyszłość będziemy wiedzieć, co zrobiliśmy źle.

Według mnie najlepszą metodą na nauczenie się gotowania jest samodzielne przygotowanie posiłków, jeśli opanujemy proste przepisy to możemy zacząć przygotowywanie trudniejszych i bardziej pracochłonnych dań. Jeśli ktoś w naszym otoczeniu uczy się gotować to warto pamiętać  tym, że potrzebuje pochwał. Należy chwalić wszystkie dania, ponieważ to motywuje do dalszej nauki gotowania.

Dodaj komentarz